Autor: Kadri Saluri, Viimsi teaduskooli direktor
Käesolevast aastast tegutsev Viimsi teaduskool on võtnud sihiks jagada sisukaid ja mitmekülgseid teaduspõhist lähenemist toetavaid teadmisi Viimsi valla rahvale.
Viimsi Artiumi hoones tegutseva huvikooli esimene tegevusaasta on kulgenud tormiliselt. Juba augusti lõpus toimus põnev linnalaager „Maagiline putukamaailm“, kus osalenud 8–12-aastased noored teadushuvilised said kätt proovida nii entomoloogiks kui ka filmirežissööriks olemises. 5. septembrist algas koolis igapäevane õppekavade järgne töö. Õppida saab nii loodus- ja reaalteaduste kui ka kunstide ja humanitaarteaduste valdkonda liigituvatel õppekavadel. Oktoobrikuisel vaheajal on plaan taas linnalaagreid pakkuda ning jaanuarist on igapäevase õppetöö tarbeks õppekavasid lisandumas veelgi.

Kuigi munitsipaalhuvikooli põhifookus on lastel ja noortel (teaduskooli põhiaste 14–19-aastastele), on Viimsi teaduskoolist kujunemas ka mitmekülgseid tegevusi pakkuv keskus täiskasvanule. Plaanis on lühiajalised praktilised kursused, aruteluõhtud ning avalikud loengud, mis kõik alustavad saabuval talvel. Ka täiskasvanutele suunatud tegevused hõlmavad erinevaid valdkondi ning ideaalis saab sisu olema interdistsiplinaarne.
Viimsi teaduskooli kodulehel viimsiteadus.ee on info nii igapäevase õppetöö kui ka saabuvate sündmuste (nt linnalaager, avalik loeng või täiskasvanutele suunatud lühikursus) kohta. Teaduskoolil on toimiv Facebooki leht, fotoblogi Instagramis ning visalt täienev videoblogi TikTokis. Esimese arengukava koostamises saavad kaasa rääkida ka vallaelanikud, täpsem info ilmub kodulehele lähinädalail.