26. augustil kogunesid lapsed juba kümnendat korda pidulikule laste suvelugemise lõpupeole. Kui 2012. aastal alguse saanud laste suvine võistulugemine (esialgne nimetus) alguse sai, ei osatud arvata, et sellest tekib väikestviisi traditsioon. Vaatamata koroonakriisist tingitud eriolukorrale hakati ka tänavu huvi tundma, kas suvelugemine ikka toimub ja kas lõpupidu peetakse.  

Käesoleva aasta suvelugemisel osales 130 noort raamatusõpra. See on aukartust äratav number, sest erakordselt kuumal suvel veeta vaba aeg raamatut lugedes pole just tavaline.

Laste tagasiside põhjal osutusid tänavu populaarsemateks raamatuteks David Walliamsi „Paha paps“, Helena Kochi „Kõhu mäss“, Mika Keraneni „Vanemuise väits“, Ilmar Tomuski „Kõik isad teevad pannkooki“ ja „Matemaatiline sõber“, Indrek Koffi „Kui ma oleksin vanaisa“. Pisut vähem hinnati Mari Karilaidi „Nii ongi mu kullake“, Reti Saksa „Trepp eikuhugi“.

Oodatud lõpupidu

Nagu traditsiooniks on muutunud suvelugemine kui sündmus, on traditsiooniks muutunud ka lõpupidu, et jagada tublimatele lugejatele tunnustust ja auhindu. Kui tavaliselt on peole pääsenud need, kes on läbi lugenud vähemalt viis raamatut ning vastanud raamatu kohta käivatele küsimustele, siis seekord tuli arvestada peol osalejate arvu piiranguid, mis oli nii mõnelegi tublile noorele lugejale ebameeldiv uudis.

Suvelugemisel on alati olnud lapsi, kes on lugenud 15 ja enam raamatut. Nimeliselt olid seekord sellised tublid lugejad: Mihkel Artjuškin, Sofia Loreen Ilves, Miina Mathilda Lilleorg, Iris Eliise Martin, Lukas Suits, Uko Erk Otstavel, Marii Teiter, Liisel Tempel, Katriin Tori, Marion Emma Hansen, Johan Pajur ja Eva-Lotta Mets. Nende tublide vahel loositi välja auhinnad, milleks olid Made Balbati maalitud suvelugemiseteemalised kruusid ja Apollo raamatukaupluse kinkekaardid.

Enne tordiga maiustamist esinesid üllatuskülalised Piip ja Tuut, kes muude toredate naljade kõrval panid ühislauluks kokku Viimsi raamatukogu lastekoori.

Järgmise korrani!

Raamatukogu tänab kõiki suvelugemisel osalejaid ja nende pereliikmeid!

Head algavat kooliaastat, kohtumiseni raamatukogus ja järgmisel suvel uuel suvelugemisel, mis on plaanis korraldada uutmoodi, aga mis pakub osavõtjatele kindlasti põnevat avastamist raamatute maailmas!