Järjekordne kooliaasta on läbi saanud, õpilastele tunnistused välja jagatud ning lõpetajad teele saadetud. Väljapaistvate saavutustega põhikooli lõpetajad ja abituriendid on väärt esiletõstmist, samuti premeerib Viimsi vallavalitsus neid tubli õppetöö eest.

Vald autasustab gümnaasiumi kuld- või hõbemedaliga lõpetanud Viimsi valla noorele, olenemata, kus omavalitsuses kool lõpetatud sai. Samuti olid kõik kutsutud vallavanema vastuvõtule Viimsi Artiumisse. Sel aastal oli preemia suurus 800 või 600 eurot olenevalt medali värvist.

Kuldmedaliga lõpetasid kooli:
Eliisabet Kaasik (Gustav Adolfi gümnaasium), Sofia Martila (Lasnamäe gümnaasium), Monika Müürsepp (Tallinna prantsuse lütseum), Marta Tõnisalu (Tallinna reaalkool), Marell Järvsoo (Vanalinna hariduskolleegium), Miriam Iris Maiste, Hanna Liisa Sulg, Oscar Moretti, Kertu Nõmm, Railin Viik ja Liisa Õim (kõik Viimsi gümnaasium).

Hõbemedaliga lõpetasid:
Kertu Kristal, Henrik Innos, Anna Katriin Iro, Hanna Kirsipuu (Gustav Adolfi gümnaasium), Lisett Järv, Marta Immato, Hanna Grete Rebane (Tallinna 21. kool), Juliana Demeštšenko (Tallinna Kesklinna vene gümnaasium), Arina Golubeva (Tallinna Linnamäe vene lütseum), Aleksandra Maarja Maitse, Kadri Kalamäe (Tallinna reaalkool), Markus Kont, Mary-Ly Raudsepp, Amelia Carmelle Neame (Vanalinna hariduskolleegium), Emma Haas, Rebecca Hanson, Gretel Abner, Elisa Tamm, Johanna Rael Nagel, Karina Hanniotti, Jonna Kivi, Mattias Linholm, Eva-Maria Pajuri, Maria Rander, Pille-Riin Reinike, Emma Victoria Talvik, Marta Toomsalu, Grete Elisabet Trei ja Susann Vahe (Viimsi gümnaasium). Hõbemedali väärilise tulemusega lõpetas ka Aleksander Pištšalkin (Audentese rahvusvaheline kool, pälvis International Baccalaureatediplomi).

Põhikooli ja munitsipaalhuvikooli kiitusega ehk ainult väga heade tulemustega lõpetajad said valla poolt premeeritud vastavalt 200 ja 100 euro suuruse summaga.

Põhikooli kiitusega lõpetasid:
Olivia Klassen, Marii-Heleen Tamm, Markus Mandre, Johanna Gertrud Jõenurm, Liisa Liimets, Kadri Reisner (Viimsi kool), Pamela Kaskpeit, Lenna-Lee Raspel, Kaur Markus Hera, Helin Tuulas, Anna-Liisa Dobrjanski, Greth Vohu, Janely Elias, Grete Vaarik, Hanna-Riin Koppel, Mia Carla Tegelmann, Hele-Riin Hunt (Püünsi kool), Keitlyn Carolina Asi, Mia Oja, Katarina Tamm, Paula Paas, Brigita Lota Poolma, Ralf Mägi, Rasmus Rosenblad, Mari Jaško, Linni Kalamees, Anna Lehtmets ja Paula Nataly Parve (Haabneeme kool).

Viimsi kunstikooli lõpetasid kiitusega Kadi-Leen Rõigas ja Emily Freya Lõhmus.

100 euroga tasustatakse ka õpilasvõistlustel valda ja oma kooli edukalt esindanud õpilasi: Mia Meribel Puman (Viimsi kool, juhendaja Karin Keert), kes saavutas 2. koha üleriigilise geograafiaolümpiaadi lõppvoorus, ning Viimsi muusikakooli tormbooniõpilane Siim Keerdo (õpetaja Toomas Vana), kes pälvis 3. koha Lätis toimunud rahvusvahelisel konkursil „Wind Star”.

Viimsi Vaalapoja saajad

Viimsi Vaalapoeg on auhind, mis antakse noorele, kes on saavutanud suurepäraseid tulemusi põhikooli, gümnaasiumi või huvikooli lõpetamisel ning eriliselt silma paistnud kultuuri, spordi või noorsootöö alal või muu ühekordse silmapaistva saavutuse või teo eest.

Sel aastal said auhinna:
Martin Lipp (Haabneeme kool) – väga hea õppeedukuse ja silmapaistvate saavutuste eest purjetamises;
Kadri Reisner – eeskujuliku suhtumise eest õppetööse ja Viimsi kooli eduka esindamise eest vabariiklikel õpilasvõistlustel;
Johanna Gertrud Jõenurm – silmapaistvate õpitulemuste eest ja Viimsi kooli eduka esindamise eest vabariiklikel õpilasvõistlustel;
Hele-Riin Hunt – Püünsi kooli eduka esindamise eest vabariiklikel õpilasvõistlusel ning aktiivse õpilaselu ja ürituste korraldamise eest;
Gretel Abner – Viimsi gümnaasiumi eduka esindamise eest vabariiklikel õpilaskonkurssidel ning panuse eest kooli arengusse aktiivse esindusisikuna nii koolis kui ka koolivälises elus;
Oscar Moretti – suurepärase õppeedukuse ja Viimsi gümnaasiumi aktiivse ning eduka esindamise eest erinevatel vabariiklikel õpilaskonkurssidel.

Õnnitleme kõiki lõpetajaid ja nende vanemaid!

Vaalapoja saaja Martin Lipp. Foto: Sven Meresmaa
Vaalapoja saaja Kadri Reisner.
Vaalapoja saaja Johanna Gertrud Jõenurm.
Vaalapoja saaja Hele-Riin Hunt. Foto: erakogu
Vaalapoja saaja Gretel Abner. Foto: Erakogu
Vaalapoja saaja Oscar Moretti. Foto: Rene Lutterus