1. septembril algab uus õppeaasta ning suured ja väikesed koolijütsid isuvad taas koolipinki ja lähevad lasteaeda.
Loomulikult on kooliaasta algus kõige pidulikum ja ootusärevam nendele, kes oma kooliteed alles alustavad. Viimsi vallas läheb sel aastal esimesse klassi 268 last. Kokku alustab valla koolides tarkuse taga nõudmist üle 2600 õpilase.
Munitsipaal- ja eralasteaiad alustavad samuti rõõmsalt uut õppeaastat, kusjuures Randvere MLA majas avatakse 25. augustil uus Millimallikate rühm.
Tänavune 1. september on eriline selle poolest, et esmakordselt tervitatakse Viimsis uut õppeaastat haridusaastal, mis jätkub värske hooga ning pakub kooliperedele loodetavasti palju uut ja huvitavat.
Uued koolijuhid
Tänavu võime Viimsis rõõmustada selle üle, et uuest õppeaastast alustavad siin tööd kaks uut koolijuhti. Viimsi kunstikooli tüürib nüüd Matti Vainio, kes on tegevkunstnik ja kunstipedagoog. Randvere kooli direktorina asus ametisse Stanislav Nemeržitski, kes on omandanud magistrikraadi psühholoogias ja doktorikraadi kasvatusteadustes Tallinna Ülikoolis. Ta on töötanud Tallinna Ülikoolis õppejõuna ning juhtinud viimati viis aastat Virtsu kooli. Pikem usutlus Stanislaviga ilmub 10. septembri Viimsi Teatajas.
Covid-19 mõjutab koolielu
Paraku mõjutab tänavust kooliaastat Covid-19 viirus ning sellest lähtuvad õppetöö korraldamisel kõik haridusasutustes. Esmatähtis on hoida haridus- ja noorteasutused avatuna kõikidel haridusastmetel, arvestades seejuures kõigi ohutusega. Üheks võtmeküsimuseks on siin taaskord vaktsineerimine. Mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda väiksem on raskelt haigestumise tõenäosus ja haiglaravi vajadus. Üldhariduskoolides korraldavad õppeaasta algusest vaktsineerimist kooliõed, alaealiste vaktsineerimine koolis toimub ainult vanema nõusolekul. Täpsemat infot saab www.vaktsineeri.ee või oma koolist.
Oluline on ka märkida, et Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testi tõend tuleb esitada sportimisel, treenimisel, noorsootöös, huvitegevuses ja -hariduses, täienduskoolituses ja täiendõppes, spordivõistlustel ning spordi- ja liikumisüritustel (tõendit ei pea esitama alla 18-aastased).
Kui eelmisel aastal määrati kõik lähikontaktsed karantiini, siis tänavu lähtutakse reeglist, et täielikult vaktsineeritud või Covid-19 läbipõdenud töötajad ja õppijad ei pea üldhariduskoolis tekkinud viiruskolde puhul lähikontaktsena karantiini jääma. Üldhariduskoolides kehtivad lihtsustatud karantiininõuded, mis sätestavad, et lähikontaktsed õpilased, kellel ei ole koolis korraldatud testimisel tuvastatud nakatumist jätkavad õppetööd üldhariduskoolis. Küll aga ei tohi lihtsustatud karantiinis olevad õpilased osaleda huvitegevuses, huvikoolis, spordis ega noorsootöös. Koju peavad viirusepuhangu korral lähikontaktsetena jääma ainult need õpilased, kelle vanemad ei ole andnud luba õpilase testimiseks ega vaktsineerimiseks. Sellisel juhul omandab õpilane 10 päeva materjali iseseisvalt, õppeülesanded on kõigile ühtsed õppeinfosüsteemis.
Mistahes haigussümptomite korral peavad nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata inimesed jääma koju.
Tähelepanu vaimsele tervisele
Endiselt on väga oluline jälgida õpilaste edasijõudmist ja märgata sekkumisvajadusi. Erilist tähelepanu pöörame kogu hariduspere vaimsele tervisele. 1. septembrist hakkab tegutsema koolipsühholoogide nõuandeliin kõigile laste ja noortega töötavatele inimestele, lapsevanematele, õppijatele ja lastele. Nõuandeliini eestikeelne number 1226 vastab esmaspäevast reedeni kell 16–20 ning venekeelne number 1227 teisipäeviti kell 16–20. Kõnedele vastavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega kogemustega psühholoogid.
Pingutame kõik selle nimel, et tagada igaühele stabiilsem õppeaasta!