Viimsi Rotary klubi annab teist aastat järjest välja stipendiumi märkamaks ja tunnustamaks Viimsi noort ja andekat õpilast või üliõpilast. Taotluse saab esitada 31. detsembrini.

Viimsi Rotary klubi on üks Eesti 20st Rotary klubist. Rotary liikumine on keskendunud heategevusele, eesmärgiks on hoida kõrgel ühiskonna teenimise ideaali. Rotary liikumine sai alguse 110 aastat tagasi, kui Ameerika ettevõtja Paul Harris koondas mõttekaaslasi, et parandada linna ärieetikat. Eestis sai liikumine alguse 91 aastat tagasi.

Soov maailma paremaks muuta

Täna ühendab Rotary kogu maailmas sama palju inimesi, kui on Eestis elanikke. Erinevate maade rotariaanid tegutsevad põhimõtte alusel, et maailma muutmiseks on vaja muuta iseennast, oma kogukonda ja see muutus peaks olema püsiv. Rotary klubid plaanivad oma tegevust nii, et see oleks kaasav, haarav ja huvitav ning muudaks maailma paremaks paigaks. 

Rotary on kui suur ülemaailmne sõpruskond. Klubidesse kuuluvad erinevate elualade tipptegijad, nii avardub klubi liikmete maailmapilt, lisaks saadakse teadmisi huvitavatelt esinejatelt ja emotsioone ühistest spordivõistlustest. Rotary International pakub võimalust reisidel külastada erinevate maade klubisid, saata meie noori välismaale õppima ja noori spetsialiste kogemusi omandama. Põnevad on ülemaailmsed ühise huvi põhjal koondunud kogukonnad, näiteks mõned aastad tagasi toimusid Eestis Rotary maailmameistrivõistlused golfis.

Eesmärk on teha head

Eesti Rotary klubid tegutsevad erinevates heategevuse valdkondades. Lõuna-Eestis saab rotariaanide tähelepanu Maarja küla, Tartu Hansa Rotary klubi toetab aga andekaid noori ja panustab tarka homsesse. Tallinn Hansa Rotary klubi aitab diabeediahigeid lapsi, Tallinn Reval Rotary klubi on ellu kutsunud Päikeselaagri, mis tänaseks on kujunenud arvestatavaks projektiks.

Viimsi klubi on asutatud 2015. aastal ja tänaseks on käsil seitsmes hooaeg. Oleme selle lühikese ajaga andnud oma panuse kultuuri, eelkõige eesti kunsti toetuseks. Oleme edukalt korraldanud mitu oksjonit tegevkunstnike teoste müügiks ning saadud tulust toetanud ka Eesti Kultuuritegijate Mälupanka.  

Sel aastal sündis Viimsi klubi eestvedamisel Eesti kultuuriloos ainulaadne sündmus, nimelt esilinastus septembris dokumentaalfilm „Eesti Rotary lugu“. See on unikaalne film ka maailmas – kõrgel kunstilisel tasemel lugu, mis valgustab rotariaanlust, selle tekkimist maailmas ja Eestis ning jutustab ka Rotary klubide tänapäevastest tegevustest. Kõigil on võimalik leida see suurepärane film üles Youtube’ist.

Stipendium Viimsi noorele

Eelmisel aastal võttis Viimsi Rotary klubi suuna olla just Viimsi kogukonna kesksem ja algatas stipendiumi märkamaks ja tunnustamaks Viimsi noort ja andekat õpilast või üliõpilast. Seda sõltumata valdkonnast, mis alal ta on juba suurepäraseid tulemusi saavutanud. Me teame, kui palju pingutust, aga teinekord ka suurt materiaalset ressurssi nõuab tippu jõudmiseks vajalik pühendunud tegevus ning me väga soovime, et ükski oma erialal andekas noor ei peaks näiteks majandusliku olukorra pärast oma unistustest loobuma. Ja me loodame, et meie initsiatiiv julgustab Viimsi ettevõtjaid kas ühinema juba antud stipendiumiga või looma omalt poolt uusi heategevusvõimalusi Viimsi kogukonnale.

Viimsi Rotary Klubi esimene stipendium anti üle selle aasta veebruaris EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus noorele talendile, pianist Tähe-Lee Liivile.

Ootame endaga ühinema

Viimsi Rotary Klubi koguneb iga kahe nädala tagant kolmapäeviti restoranis OKO. Igal kord on külaliseks erinevad harivad ja maailmavaadet avardavad huvitavad esinejad. Kui keegi tunneb, et tahaks koos meiega muutuda ja maailma muuta ning tal on ka enda poolt midagi anda, siis võib meiega julgesti ühendust võtta. Kontaktid leiab www.viimsirotary.org.

Avafotol: Viimsi Rotary klubi stipendiumi pälvis andekas pianist Tähe-Lee Liiv. Foto: Viimsi Rotary Klubi

Artikli autor on Jaanus Kadak, Viimsi Rotary Klubi president 2021-2022