Randvere koolis on alati õppimise kõrval pööratud suurt tähelepanu loodusega sõbraks saamisele ja heategevusele. Sel kevadel kasvatasid 1.re klassi õpilased ise lille- ja maitsetaimi ning viisid need kingituseks Rannapere pansionaadile.

„Kuna elu on koroonaajal nagu ta on, siis ei saanud me jõulude ajal koolis traditsioonilist heategevuslikku jõululaata korraldada. Oleme klassidega ka varem toetanud erinevaid abivajajaid, enne koroonat näiteks kogusime raha kooliaia jaoks. Tahtsime ka sel aastal midagi head teha ning plaane pidades tekkis soov ühendada loodus ja annetamine,“ räägib Randvere kooli õpetaja ja 1. re väikeklassi juhataja Kristi Kurist. „Klassis õpib kolm toredat last ning lisaks on meil energiline ja abivalmis tugiisik. Ühtlasi on meie klass VEPA klass ning VEPA klassis on lastel erinevad ametid. Üheks ametiks on taimetark, kes hoolitseb ühe nädala jooksul taimede eest,“ lisab ta. 

Nii otsustatigi näpud mulda pista ja taimi kasvatama hakata. See oli väga tore kogemus kõikidele. „Nii vahva oli vaadata, kuidas lapsed seemneid külvasid. Üks meie klassi laps ütles, et see on nii lahe ning et ta ei ole kunagi varem midagi sarnast teinud. Tänu sellele projektile oleme palju rääkinud taimedest kui elusorganismidest. Alguses oli lastel sellest isegi raske aru saada, et taim on elus. Oleme jälginud, kuidas seemnest kasvab taim, mida ta kasvamiseks vajab jne,“ kirjeldab Kristi Kurist.

Taimede kasvatamisega tegeledes hakkasime lähemalt mõtlema, kuidas siduda see projekt heategevusega ning kellele võiks nende kinkimine kõige suuremat rõõmu valmistada. Valik langes Rannapere pansionaadi kasuks. Aprilli lõpus antigi taimed üle Rannapere pansionaadile, kus need istutati lille- ja taimekastidesse. Loodetavasti saavad kõik pansionaadi elanikud ja töötajad nendest palju silmailu ja tervislikke ampse.