Selleks rahvusvaheliseks keeleks sobib hästi muusika. Ja selle omandamiseks Viimsi Muusikakool, mis alustab sügisel oma 45. õppeaastat. Sisseastumiskatsed toimuvad 10. ja 11. juunil.
Viimsi Muusikakoolis saab muusikakeeles suhtlemiseks valida erinevaid instrumente: klaver, akordion, viiul, tšello, kontrabass, klassikaline kitarr, kromaatiline kannel, flööt, saksofon, trompet, tromboon, löökpillid. Algaval õppeaastal võtame õpilasi vastu ka lõõtspilli õppekavale. Uus õppekava tugineb Võru teppo-tüüpi instrumendil ja pärimusmuusikast
pärit repertuaaril.
Miks muusikakooli õppima tulla?
Muusikakoolis on juba aastaid töötanud keelpilli- ja puhkpilliorkestrid, džässbänd ja saksofonikvartett, kitarri- ja kandleansamblid. Aastatel 1992–2018 toimusid muusikakooli sümfoniettorkestri ja Viimsi keskkooli kooliteatri ühisprojektid (muusikalid „Helisev muusika“, „Lumivalgeke ja seitse pöialpossi“, „West Side Story“ jt). Viimased ühised etendused olid Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks 2018. aastal, mil anti kümme Raimond Valgre elule ja loomingule pühendatud etendust „Valge tee kutse“. Igal aastal käiakse esinemas valla üldhariduskoolides ja lasteaedades ning astutakse üles mitmesugustel valla üritustel. Muusikakooli kollektiivid osalevad laulu- ja rahvamuusikapidudel ning Harjumaa laulupäevadel. Kooli õpilased osalevad igal aastal edukalt nii regionaalsetel, üleriigilistel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel, teenides välja nii auhinnalisi kohti kui ka diplomeid.
Uus kodu
Järgmisel kevadel kolib muusikakool oma õppetöö valmiva kultuuri- ja hariduskeskuse Artium ruumidesse, kus suurem klassiruumide arv ja kammersaali kasutamise võimalus parandavad oluliselt õpitingimusi ja annavad võimaluse järgnevatel aastatel tegevust laiendada. Saab alustada taas tööd sümfoniettorkestriga, mis praeguse maja piiratud ruutmeetritel ei olnud võimalik, alustada nn Suzuki-meetodil viiuliõppega, avada uusi õppekavasid (nt klarnet, metsasarv, vioola jne), lülitada õppekavasse kaasaegse valikbassidega akordioni õppe, suurendada täiskasvanud õppurite arvu jne.



Millised on õpilase võimalused?
Iga instrumenti on võimalik õppida sellise õppekava järgi, mis annab muusikalise põhihariduse ja seega võimaldab soovi korral muusikaharidust jätkata nii muusikahariduse kesk- kui ka kõrgemas astmes. Kindlasti annab see kõrgel tasemel tegutsemisvõimaluse amatöörmuusikuna.
Mitmed kooli lõpetanud ongi valinud muusika oma põhitegevuseks. Muusikakooli vilistlased on näiteks Regina Udod ja Hanna Jürgenson (ERSO mängijad), laulja ja õpetaja Hanna-Liina Võsa, laulja ja helilooja Lea Dali Leon, helilooja Evelin Kõrvits (Pajusoo), heliloojad-muusikud erinevates ansamblites on Ott Adamson (Põhjakonn ja Dramamama), Mikk Tammepõld (Dramamama), Tarvo Jaaksoo (Jäääär) ja mitmed teised. Nii mõnigi vilistlane on valinud õpetaja elukutse – Ann Kuut ja Kaspar Ernesaks on naasnud Viimsi Muusikakooli õpetajana, Ulvi Oismann (Rannala) on Kiili Kunstide Koolis viiuliõpetajaks. Viimsi üldhariduskoolides töötavad erinevate ainete õpetajatena mitmed vilistlased: Kirsi Rannaste, Hille Savi, Kairi Lehtpuu.
Paljud vilistlased jätkavad praegu oma õpinguid kas Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Tallinna Muusikakeskkoolis või Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Küllap kohtame neid varsti lavalaudadel või õpilastele oskusi jagamas!
Hea teada!
Viimsi Muusikakooli sisseastumiskatsed toimuvad sisseastumiskatsetel 10. ja 11. juunil! Täpsem info kooli kodulehel www.viimsimuusika.ee. Kohtumiseni!