Tallinna Capoeira Spordikool Foto: Margus Estna
Tallinna Capoeira Spordikool Foto: Margus Estna

Autor: Elise Carola Alajärv, Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist

Viimsi huvikeskuses on huviringe igale vanusele. Uuel hooajal pakume üle 70 erineva huvitegevuse, mille seast leiab kindlasti igaüks endale midagi, mis just teda kõnetab. Üheks suureks uudiseks tuleval hooajal on meie uus treeningsaal Viimsi Artiumi hoones.

Endiselt saab meie juures õppida ning tegeleda laulmise ja pillimänguga, harrastada erinevaid tantsustiile balletist tänavatantsuni ning hoida keha ja vaim korras, kas siis shindo, pilatese, jooga või lihastreeningu abil. Tegeleda loovtegevustega, näiteks keraamika, maalimise, male, disaini või hoopis fotograafiaga. Rahvakultuurikollektiivid jäävad meid rõõmustama lauldes, tantsides ja pilli mängides ning kohalik muusikaliteater toob lavale uue muusikali „Noor Frankenstein“.

Sel hooajal jätkab Tallinna Rahvaülikool meie inimesteni arendavate ja vaba aega sisustavate koolituste toomist. Sügisel pakutakse kolme praktilist töötuba, kus valmivad enda kätega tehtud seebid, puhastusvahendid ja looduskosmeetikatooted. Neljas koolitus annab hea ülevaate riidest mähkmete maailmast.

Huvikeskuse suures saalis jätkub populaarne Viimsi mälumäng, mis on tänaseks jõudnud pingelise kolmanda vooruni. Regulaarselt toimuvad meie juures doonoripäevad, kuhu on igaühel võimalus tulla ja teha suurim kingitus – päästa kellegi elu!

Uued ja omanäolised huvitegevused

Loovustoa loovustunnid

3–6-aastastele mõeldud keeleõpe läbi loova tegevuse. Tundides hoitakse tähelepanu lapse ealisel arengul läbi käelise tegevuse ja kõnelise-keelelise arendamise.

Zumba Kids Jr

Lõbus tantsutrenn Zumba on mõeldud 3–6-aastastele poistele ja tüdrukutele. Trennis õpitakse tunnetama rütmi, jäetakse meelde tantsusamme läbi põnevate lugude ning tutvutakse Ladina-Ameerika tantsustiilidega.

Tallinna Capoeira spordikool

Capoeira on unikaalne võitluskunst, mis arendab inimest igas suunas – nii füüsiliselt, vaimselt kui ka muusikaliselt – ning sobib igale vanusele. Tunnid koosnevad jõu- ja vastupidavustreeningutest, enesekaitsest, akrobaatikast, venitusharjutustest, koordinatsiooniharjutustest, muusikainstrumentide ja portugali keele õppest.

Kooliks ettevalmistav kursus

Nüüd on võimalus lisaks 6–7-aastastele koolieelikutele tulla õppima ka õpihimulistel 5–6-aastastel lastel, kes järgmisel sügisel veel kooliteed ei alusta, aga soovivad juba hakata astuma samme kujunemaks edukaks õppijaks.

Silver Ulviku löökpilliring

Löökpilliringis nauditakse eelkõige pillimängu, ent omandatakse ka elementaarsed eri löökriistade mänguvõtted ja -asendid, õpitakse tundma mitmesuguste kultuuride trumme, mängitakse eri rütme, saadakse teadmisi ajaloost. Luuakse iseseisvalt uusi rütme ja õpitakse ansamblis arvestama teiste pillidega. Tund on sobilik alates 7. eluaastast.

Girly Dance

Girly Dance’i trennis on tantsimine põimitud aeroobse liikumisega, pannes kokku showtantsu ja fitnessi, taustaks kiire muusika. Trennis arendame lisaks tantsuoskusele ka füüsilist vastupidavust. Oodatud on 7–13-aastased tüdrukud.

Talendiagentuur

Juba septembrist alustab meie juures tegevust Talendiagentuur, kes voolib tõelisi talente. Lisaks iganädalastele kõnnaku-, fotoposeerimise, eneseväljenduse ja näitlemisõpingutele toimuvad moeshowd ning väljasõidud välisriikidesse.

Talendiagentuur. Foto: erakogu

Mariliis Ruttu joonistamiskursused

Mariliis Ruttu, olles ise eluaegne joonistaja, pakub nelja erinevat kursust, kus jagab enda teadmisi ja nippe. Tund on mõelnud nii nendele, kes alles alustavad kunstnikuteed, kui ka neile, kes soovivad oma oskusi täiendada. Igasse loojasse läheneb ta individuaalselt, kuna eesmärgiks ei ole ühesugused ilusad pildid, vaid uued oskused.

Solistiõpe

Hedi-Kai Pai on tunnustatud Eesti lauluõpetaja ning tema käe alt on sirgunud aastate jooksul mitmeid lauljaid ja laulupedagooge ning tegevmuusikuid: Stefan Airapetjan, Eleryn Tiit, Kerli Kivilaan jpt. Nüüd on võimalik tema juurde õppima tulla ka viimsilastel!

Matemaatika abiõpe

Sel hooajal saame olla abiks  4.–12. klassi õpilastele, kes vajavad järeleaitamist või lisaõpetust, õpitu kinnistmist, oskuste tugevdamist matemaatikas. Tunnis töötatakse põhiõppes omandatu alusel ja käsitletakse põhiteemasid, mis lähtuvad õpilase vajadustest. Endiselt toimuvad ka lõpuklassidele mõeldud kursused, kinnistamaks teadmisi ning saavutamaks enesekindlus eksamitel.

Improvisatsiooniline teater

Ehk olete näinud varasemalt juhendaja Merilin Kirbitsat teatris või teleekraanil? Nüüd on võimalus tulla nii noortel kui ka täiskasvanutel improvisatsioonilise teatri ringi, mis õpetab teineteist märkama, kuulama ning annab koosmängule uue tähenduse. Valmivad ka vahvad lood, humoorikad stseenid ning värvikad karakterid.

Alexanderi tehnika

See on mõttetehnika ning praktiline eneseabimeetod, mis aitab naasta esialgse loomuliku ja vaba enesekasutuse juurde, tõsta elukvaliteeti, parandada sooritustulemust, saada kontrolli alla ärevus, sh esinemisärevus, vabaneda valest enesekasutasest põhjustatud õlavöötme-, selja- jm valudest.

Malering täiskasvanutele

Varasemalt on huvikeskuses saanud maletreeningutel osaleda ainult lapsed, kuid nüüd on ka täiskasvanutel võimalus seda korra nädalas teha!

Eakate kohvituba

Eakatele mõeldud vestlusring, kus on võimalus eakaaslastega suhelda. Vestlusringis ei kao sõnavara ja kõneoskus, kõnelemine aitab mälu töös hoida. Tassikese tee kõrval saab kõnelda kultuurist, loetud raamatutest, telesaadetest, igapäevaelu sündmustest, hobidest ja kõigest muust.

Huviringide valik ja sündmuste nimekiri täieneb pidevalt! Infoga saad end kursis hoida meie kodulehe huvikeskus.ee kaudu.

Sündmusel uuel hooajal

11. septembril astub lavale Merle Palmiste etendusega „Ala(s)ti Palmiste“

24. septembril toimub 50+ jumestuse töötuba

1. oktoober – rahvusvaheline muusikapäev

1. oktoobril toimub maagilise reiki koolitus

11. oktoobril – seebi valmistamise õpituba

18. oktoobril toimub looduskosmeetika õpituba

21. oktoobril annab Miksteater lasteetenduse „Võti“

22. oktoober – Eestimaa rahvamaja päev

25. oktoobril saab ülevaate looduslikest ja mürgivabadest puhastusvahenditest

24.–26. oktoobril toimub Viimsi ettevõtluslaager 6–15-aastastele

1. ja 2. novembril Aleksei Turovski ja Anne Adams: „Lugusid ja laule loomadest“

15. novembri toimub koolitus „Riidest mähkmed – need on imelihtsad!“

13. detsembril annab Komöödiateater etenduse „Kui palju maksab mees?“