Viimsi Miisu on eralastehoid väikelastele. Lastehoius käivad maailmaavastajad vanuses 1,6–4. Lastehoidu tutvustas tegevjuht Ülle Ammussaar.

Viimsi Miisu avati 2020. aasta suvel aadressil Nelgi tee 1. Enne lastehoidu tegutses nendes ruumides Viimsi noortekeskus. “Ruumid on läbinud põhjaliku uuenduskuuri, mille käigus sai lammutatud seinu ning seeläbi muutusid ruumid palju avaramaks,” meenutas Ülle Ammussaar. Muutus on tõesti suur, sest mäletades ka ise veel noortekeskuse vanu ruume, tundub lastehoiu poolt teostatud värvilahendus ja ruumide kujundus varasemaga kui öö ja päev. „Meil on nüüd suur esik, avar mängutuba, rahustav uinumistuba,  kööginurgaga söögituba ja mugav potitamisala,” lisas Ammussaar. Mõnusa atmosfääri loovad kunstniku poolt seintele maalitud lastepärased pildid tuntud multifilmi- ja raamatutegelastest ning loomulikult ei puud seintelt ka lõbusad Miisud. Siseruumides on lastele loodud mängu- ja turnimisala, mida tehes on arvestatud laste igakülgse arendamise võimalustega.

Lastehoiu ruumid on helgetes värvides ning seinu kaunistavad käsitsi maalitud muinasjututegelased.

Lastehoius algavad hommikud hea tuju ringiga, mis on põnev, arendav ja õpetlik ning annab lastele kogu päevaks rõõmsa hoo sisse. „Maja ette rajasime sellel sügisel väikelaste mänguväljaku, kus „miisulased“ saavad igapäevaselt mängimas käia,” rääkis Ammussaar. Õues olemine ei piirdu üksnes mängualaga. Koos kasvatajatega võetakse ette jõukohaseid jalutuskäike, et tutvustada lastele meid ümbritsevat elu. Näiteks vaadatakse üheskoos tegutsemas kratist vareseid, vastu lehvitatakse prügiauto- ja bussijuhtidele ning märgatakse looduse igapäevast muutumist. „Nii õpivad lapsed juba väikeset peale tajuma loodust ning meid ümbritsevat elukeskkonda,” ütles Ammussaar.

Viimsi Miisu lapsehoidjate-õpetajate valikul on esmatähtis siiras sõbralikkus ja tõeline soov lastega töötada. Miisus käib tegevuste juhendamine ja igapäevatöö eesti keeles ning enamus lastehoius käivatel lastel on emakeeleks eesti keel, aga esindatud on ka muid rahvusi. „Meil on väga vedanud suurepäraste lapsevanematega, kellega koostöö on olnud ääretult meeldiv ja ühtehoidev,” võttis Ammussaar jutu kokku.

Loe lisa!

Täpsem info kodulehelt viimsimiisu.ee.