Head noored lugejad ja nende sõbrad! Suvi ei ole mägede taga ja ka tänavu kutsun teid kõiki traditsioonilisele suvisele lugemisele, mis raamatukogude aasta puhul kannab nimetust lugemistalgud ja toimub 1. juunist 18. augustini Viimsi, Randvere, Prangli ja Püünsi raamatukogudes.  

Lugemistalgutest võivad osa võtta kõik põhikooli õpilased ja tublimad eelkoolikud, kellel lugemine selge ja huvi lugemise vastu suur.   

Tänavu on suvelugemise korraldus oluliselt muutunud. Teile ei anta enam ette meie koostatud raamatute nimekirja, mille hulgast saaksite valida lugemist, vaid me soovime, et te valiksite ise erinevate teemade alt endale huvipakkuvad raamatud. Peamine on, et te loeksite vähemalt VIIS raamatut.  

Teemad on järgmised 

SÕPRUS  

LOODUS  

HUUMOR  

PÕNEVUS  

KOOL JA KODU  

VARIA  

Raamatukogusse „kasvatame lugemispuu“, kus igal teemal on oma oksaharu ja kuhu riputame nn erivärvilised viljad iga loetud raamatu nimetusega.  

Võistlusel osalemiseks tulge palun raamatukokku ja registreerige ennast lugemistalgutest osavõtjaks. Kes ei ole veel raamatukogu lugeja, saab ennast lugejaks vormistada (registreerimise lehe ja vanema nõusoleku vormi saab välja trükkida raamatukogu kodulehelt). Osavõtjad saavad lugemispassid, kuhu peale raamatu läbi lugemist ja raamatu kohta käivate küsimustele vastamist teeb märke raamatukoguhoidja. Muretsemiseks ei ole põhjust, sest arvestades sellega, et on suvevaheaeg on küsimused tunduvalt lihtsamad kui koolis kontrolltöö ajal. Enamusele küsimustest võib vastata ühe sõnaga.  

Tublimad, kes loevad läbi vähemalt viis raamatut kutsun osalema koos minuga 25. augustil toimuval pidulikul lõpuüritusel. Loodame, et ka sellel aastal tuleb sinna üllatuskülaline ja saame süüa ühiselt traditsioonilist torti.  

Kohtumiseni raamatukogus! 

Viimsi Raamatukogu maskott Vimpsik