Kas sinu laps armastab arvutimänge ja tunneb kirglikku huvi infotehnoloogia vastu? Sel juhul on mõistlik seda kirge suunata ning anda talle võimalus end selles valdkonnas edasi arendada.

Sellest sügisest alustab CODDY EESTI põnevate infotehnoloogia teemaliste kursustega Viimsi huvikeskuses. Kursustel õpivad lapsed looma veebisaite, arvutimänge ja mõtlema välja loovaid projekte. Kui CODDY EESTI üks eesmärk on pakkuda noortele arvutihuvilistele põnevat ajaviidet ja arenguvõimalusi, siis kaugemaks sihiks on valmistada ette noori kõrgtehnoloogia spetsialiste. Aga millistest kursustest alustada? Valik on teie ees.

Programmeerimine kõige noorematele

Kas usute, et 3-aastane laps suudab õppida selgeks programmeerimise ja mängude loomise enne, kui ta õpib lugema? See on võimalik. Kui laps küsib pidevalt mängimiseks nutitelefoni, siis ärge piirake tema huvi. Parem lubage tal oma mängud ise luua. Oma mänge välja mõeldes õpivad isegi kõige nooremad (3–6-aastased) lapsed programmeerima, loogiliselt mõtlema ja meeskonnana töötama.

Minecraft: sissejuhatus tehisintellekti

Paljude laste lemmik Minecraft võib samuti avada tee täiesti uude maailma. Microsoft lõi selle populaarse mängu baasil haridusliku platvormi, mis aitab kiiresti ja tõhusalt omandada kõige keerulisemad oskused (sh programmeerimisoskuse). Õpetajate sõnul, kes oma töös mängu kasutavad lubab Minecraft arendada matemaatilist ja kriitilist mõtlemist, loomingulist lähenemist, suhtlemise ja meeskonnatöö oskust, samuti õpetab see otsuseid tegema. Kursus on sobilik lastele alates 7. eluaastast.

Mängude loomine Roblox Studios 

See kursus on mõeldud lastele alates 9. eluaastast. Kes ei tea, siis Robolox on 6-18-aastatele lastele suunatud mitme kasutajaga online-mäng, kuhu hiljuti lisandus võimalus luua mänge oma platvormil. Roblox Studio on aga arvutimängude loomise keskkond Robloxi maailmas. See mängumootor aitab mõista, kuidas luua oma mängumaailma, jagada seda sõprade ja tohutu mängijate kogukonnaga. Tänapäeval on mängude ja rakenduste professionaalne loomine väga nõutud ja perspektiivikas eriala. Kui last huvitavad arvutimängud või infotehnoloogia, kuid tal ei ole veel programmeerimise kogemust, siis just sellel kursusel saab ta alustada oma arengut huvipakkuvas suunas.

Mängude loomine Pythonis

Pythoni standardne rakendus on kirjutatud programmeerimiskeeles Si, mis ühendub ja töötab pea iga praegu kasutatava platvormiga: arvutite ja mängukonsoolidega, digitaalsete assistentide ja suurte superarvutitega. See teeb Pythoni üheks kõige moodsamaks ja erinevatel platvormidel kasutatavamaks programmikeeleks. 

Mängude programmeerimine ja multimeediasisu loomine on Pythoni üks põhirakendusi ja noorukiiga (10–14) on kõige sobivam aeg alustada Pythoniga programmeerimist. Kursusel osalejad tutvuvad Pythoni keele põhimõtetega, õpivad joonistama ja joonistatut koodi abil animeerima ja kirjutavad oma mängud.

Veebisaidi loomine

Tänapäeval on raske leida ettevõtet kellel pole veebilehte. See on ju omamoodi visiitkaart internetis, ilma milleta näib äri tegemine aegunud ega ole tõsiseltvõetav ja perspektiivne. Veebisaidi loomise kursusele võib tulla alates 10. eluaastast. Õpitakse kõike, mis on kuidagi seotud veebisaidi loomise ja haldamisega. See on terve teadus, mis nõuab teatud oskusi ja teadmisi mitmes valdkonnas (nt veebiprogrammeerimine, disain, reklaam, SEO jms).

Pärast kursuse läbimist suudab iga õpilane luua oma veebisaite ja anda neile avaliku ligipääsu. Veebisaidi loomise õppe läbinud laps saab oma teadmisi täiendada, jätkates õpinguid veebidisaini või programmeerimiskeelega.

Kõik tundub äge ja tore? Loe lähemalt ning registreeru: https://advisetree.com/et/it-for-kids/ või www.huvikeskus.ee.

Kursused toimuvad Viimsi huvikeskuses, Nelgi tee 1, Viimsi.