DIU kontsert 2022. Foto: erakogu
DIU kontsert 2022. Foto: erakogu

Autor: Tiina Nuum, vabakutseline ajakirjanik

Eesti suurim kitarrikool avas registreerumise ja alustab sügisest uute 7–12-aastaste laste kitarriringi gruppidega Viimsi koolis.

Drive It Up kitarrikool sai alguse 2014. aasta suvel, kui kaks sõpra – Siim Usin ja Kristjan Kaasik – otsustasid muusikutöö kõrvalt hakata noortele kitarrimängu õpetama. Juba sama aasta sügisel algasid esimesed kitarritunnid kümnekonna õpilasega. Tänaseks on kool kasvanud oma 15 õpetaja ja 200 õpilasega suurimaks kitarrikooliks Eestis.

Viimsis on Drive It Up kitarriringid toimunud Viimsi koolis juba kaks aastat. „Asukoht annab hea eelise koolilapsele, kuna tal on mugav pärast tunde kohe kitarriringi suunduda, liikumata koolihoonest välja,” kirjeldab Kaasik, “Eelmised aastad on näidanud, et kitarrihuvilisi lapsi on ja just seetõttu avab Drive It Up käesoleval sügisel varasemast rohkem gruppe, et just Viimsi piirkonnas laiendada kitarriõppe võimalusi ja huviringide valikut tervikuna.“

Kristjan Kaasik toob ka uudisena väljas unikaalse võimaluse: “Alates käesolevast hooajast on võimalik Drive It Up kitarrikooli eestvedamisel Viimis koolis õppida ka ukulelet ja seda andeka ning musikaalse Ingeri käe all – seda võimalust ei tasu kindlasti käest lasta.”

Kitarrikooli kõige suuremaks eeliseks peavad asutajad seda, et kooli õpetajad ise on aktiivsed muusikud Eesti populaarsetes bändides, nagu näiteks Tanel Padar, Suured Tüdrukud, Juur, 2 Quick Start jpt. „Anname edasi kogemusi, mille oleme ise lavadel mängides omandanud,“ ütleb Siim Usin. Õpetamine ja bändis mängimine täiendavad teineteist. „Laval olla on väga lahe, aga noortega tööd teha ja nende arengut jälgida on samuti väga inspireeriv,“ lisab Kaasik.

„Kui enamus muusikakoole on klassikalise muusika suunaga, siis meie keskendume bänditegemisele ja rütmimuusikale. Arvestame iga õpilase soovide ja eesmärkidega – üks tahab sõpradele lõkke ääres mängida, teine enda laulu saata, kolmas bändi teha jne. Stiil ei ole oluline, tähtis, et õpilasel silm särab,“ ütleb Usin.

Kitarriringid on mõeldud kõige noorematele kitarrihuvilistele. Ühte gruppi võetakse kuni kaheksa õpilast, mis loob hea võimaluse väikeses grupis pillimängu algtõdesid õppida, et hiljem juba eratundides jätkata. Tunnid toimuvad kord nädalas ja kestavad 60 minutit. Kitarriringi tundides õpime kitarrimängu pop- ja rokkmuusika võtmes. Õppekavas on kasutatud nii spetsiaalseid pillmänguharjutusi kui ka raadiost tuntud hitte. Samuti treenime erinevate harjutuste ja mängude abil muusikalist kuulmist ja rütmitaju. Grupis õppimine arendab lastes koosmänguoskust ja valmistab neid ette tulevikus bändis mängimiseks. Kõik õppematerjalid on õpilastele kodus harjutamiseks videona kättesaadavad.

Registreeru proovitundi, tule kohale ja tunneta, kas kitarrikool on sinu jaoks! Info ja registreerumine: driveitup.ee/kitarriringid/.