Sirli-Marit Sikka 

Viimsi gümnaasium õpilane

Olen kooliteatrite maailmas olnud juba pea kümme aastat ja nii kaua, kui mäletan, kaasa elanud ka näitetrupile EKSPERIMENT. Näitetrupi juhendaja-lavastaja Külli Tähe „kastist välja mõeldud” ideed, lavalt tulev energia ning erakordselt huvitav stiil olid minu jaoks juba lapseeas muljetavaldavad.

Sirli-Marit Sikka. Foto: erakogu

Olen pärit väikesest Kolga alevikust, kuid õpin juba teist aastat Viimsi gümnaasiumis.Teadsin kohe kooli tulles, et soovin kindlasti EKSPERIMENTI kandideerida ning saada trupi osaks. Juba näiteringi katsetel sain aru, et need on minu inimesed, kellega koos olen valmis veetma tunde proovisaalis ning minema läbi tulest ja veest. Olin õnnelik, kui mu kõrvu jõudis uudis, et olen truppi vastu võetud. Minu rõõm jäi aga üürikeseks, kuna üsna pea kehtestati riigis eriolukord ning proovisaalis kohtuda oli võimatu. Seetõttu kohtusimegi eelmisel õppeaastal vaid mõned korrad.

Gümnaasiumitrupp. Foto: Alexander Mathias Männi

Pärast kaheaastast pausi oli uus algus raske, kuid saime hakkama ja ma olen väga uhke meie üle. Tänaseks on EKSPERIMENDIST saanud mulle teine perekond. Sellest aastast kujunes üks väga edukas teekond mõlemale EKSPERIMENDI trupile, sest kõik aasta vältel loodud lavastused said auhinnatud. Neli lavastust pälvis kokku suisa kuus laureaaditiitlit Harjumaa kooliteatrite festivalil, Betti Alveri luulepäevadel „Tuuletund” ning kooliteatrite riigifestivalil.

EKSPERIMENT nooremad. Foto: Emily Bruus

Sel kevadel lõpetavad gümnaasiumi pooled näitetrupi õpilased ja minu sees on palju emotsioone, millest tänutunne on suurim. Olen tänu EKSPERIMENDILE kogenud palju kirjeldamatuid tundeid, saanud unustamatuid mälestusi ja, mis kõige tähtsam – leidnud endale asendamatud sõbrad. Meie proovisaalis valitses soe õhkkond, saime jagada naeru ja nuttu, võtta koos vastu kõik ootamatud üllatused, karjuda rõõmust, kohaneda uute oludega ja olla alati üksteisele olemas. Tean, et saan teile ka tulevikus loota – aitäh Külli Täht ja EKSPERIMENT! Näeme järgmisel hooajal!

Näitetrupi juhendaja-lavastaja Külli Tähe. Foto: erakogu