Viimsi muusikakool tähistab sünnipäeva
1977. aasta suvel võttis S. M. Kirovi nimelise kalurikolhoosi juhatus vastu otsuse avada kolhoositöötajate lastele kaks kooli – üks muusika- ja teine kunstihariduse omandamiseks. 8. septembril toimuski kolhoosi juhatuse hoones muusikakooli avaaktus. Kool avati 34 õpilasega.
Õppida sai klaveri-,...
Prangli – Aksi „merelahing” 1941
Tekst: Hanno Ojalo, sõjaajaloolane
Minu äsja ilmunud raamatus “Eesti väikesaared sõja jalus” on juttu ka mõnevõrra kummalisest sündmusest, mis toimus 1941. aasta augusti lõpupäevil Prangli ja Aksi saare lähistel.
24. augustil 1941 jooksis Prangli saare juures...
Mida soovib viimsilane aastal 2022 – kas me oleme kõik ühel meelel?
Tekst: Liia Lõpp, partnerlussuhete juht
Septembris korraldatud rahulolu-uuringu raames paluti Viimsi elanikel hinnata oma kodukoha omavalitsuse juhtimist, rahulolu teenustega ja üldist valla arengusuunda. Elanikel on selge visioon: vähem juurdeehitust, rohkem rohelust ja kvaliteetseid kohalikke teenuseid. Siiski oli nii mitmeski...
Naissaare legendidest ja luulest
Viimsilane Pille Toompere tõlkis eesti keelde Georg Julius Schultz - Betrami teose “Balti visandid”, mis on meie kultuuriloos väga oluline ja tänuväärne ettevõtmine. Raamat on sisult väga hariv ja samas elamusterohke. Juba esimestest lehekülgedest hakkasid hargnema erinevad niidid, mis viisid nii äratundmiste...
Riigivanema August Rei esseekonkursi võitjad väisasid Brüsselit ja europarlamenti
Autor: Hanno Matto, Riigivanem August Rei SA juhataja
Septembri keskel viibisid auhinnareisil Brüsselis riigivanema August Rei esseekonkursi kahe aasta võitjad ning juhendajad.
Kaks päeva kestnud reisil tutvuti Euroopa Parlamendi hoone ja töökorraldusega, kohtuti Eesti eurosaadik Sven...
Nõukogude armee militaarobjektidest poolsaarel
Autor: Ranno Sõnum, Tartu Ülikooli ajalootudeng
Nõukogude okupatsiooni ajal rajati Viimsi poolsaarele okupatsiooniarmee jaoks arvukalt militaarobjekte ja siin asusid ka mitmed väeosad. Juba 1950. aastate alguses ehitati Lubjamäe läänenõlva alla Nõukogude ehituspataljoni poolt seitse silinderjat kütusemahutit, milles hakkas paiknema...
Raja suguvõsa sai Leppneemes jälle kokku
Suvi on kokkutulekute korraldamise aeg. Kokku saavad kunagised koolikaaslased, endised ning praegused kolleegid, muusikud, mootorratturid ja suguvõsad.
Paljudel suguvõsadel on tugev ühtekuuluvustunne. Sugulasi teatakse ja tuntakse ning üheskoos rõõmustatakse õnnestumiste üle, keerulistel päevadel ollakse üksteisele toeks ja abiks.
Pühakojaks seitsmele sugupõlvele
Autor: Andres Jaanus, EELK Randvere koguduse juhatuse liige
Kirikuläve ületades köidab sisseastuja pilku esimesena altar, kõige püham paik. Randvere kabelis seisab kirikulise ees altarimaalil pikas valges rüüs Kristus ja teenimisvalmilt tema poole vaatav Peetrus, taustaks hele suvine Geneetsareti järv....
Tank T-34/85 jõudis Narvast sõjamuuseumi rasketehnika angaari
Autor: Sandra Niinepuu, Eesti sõjamuuseumi info- ja turundusjuht
Alates teisipäevast, 16. augustist 2022 paikneb Eesti sõjamuuseumi rasketehnika angaaris Viimsis Narva tank-monumendina tuntud tank T-34/85.
Vabariigi Valitsus võttis vastu otsuse teisaldada Eesti riigi avalikust ruumist Nõukogude Liidu...
Taasiseseisvumise tähistamine Viimsis
Kultuurimälu loob meile identiteedi. Identiteet on nii enesetaju ehk enda ainulaadsuse tunnetamine kui ka kellegi hulka kuulumise tajumine. Kui identiteeti pole, on inimene frustreerunud, manipuleeritav, nõrk ja õnnetu.
Eestlaste ühise identiteedi üle on arutatud pikalt. Meil on püsiväärtused nagu...