Üha rohkem on Viimsisse kolinud noori peresid ning laste arv siin aina kasvab. Nende jaoks on meie vallas mitmeid koole: Viimsi, Haabneeme, Randvere ja Püünsi kool, Prangli põhikool ning ka uhiuus Viimsi gümnaasium, kus mina õpin. Meie valla tulevik ongi noorte teha, sest nemad võiksid ju siia jääda ning Viimsit veelgi arendada. Küsisin oma koolikaaslaste käest, mida hoiaksid või muudaksid nemad esimese asjana, kui valla eelarve oleks nende juhtida.

Abiturient Marta arvab, et kindlasti peame säilitama Viimsis meie puid ja nende mahavõtmist tuleks piirata. „Loodus ja puud annavad Viimsile oma võlu,“ sõnab Marta. Samuti tahaks ta, et Lubja mäele istutaksime puid juurdegi ning teeksime mäele pargi, kus saaks mõnusalt aega veeta ning kus toimuksid näiteks väikesed laadad ja üritused. Selline mõte on inspireeritud Marta reisist Amsterdami, kus just selliseid parke oli tema ümber tohutult palju ja ta oli nendest lummatud.

Meil on vedanud, et on võimalus öelda, mida me arvame.

Emily Keersalu
Viimsi gümnaasiumi koolilehe Hüpernool toimetaja

Üheteistkümnendas klassis õppiv Caroline usub, et Viimsis peaks olema veel üks kindel koht inimeste vaba aja sisustamiseks. Ta on selleks leidnud juba ka asukoha. Nimelt on tal idee rajada Viimsi keskuse bussipeatuste taha koht, kus kõik saaksid mõnusalt aega parajaks teha. See paik võiks sarnaneda Balti jaama turu juures oleva kohaga, kus on astmetel istumiskohad. Siis oleks tema hinnangul väga mõnus bussi just seal oodata.

Värske gümnasist Matilde tahaks luua noortele koha, kus just nemad saaksid olla. Ta soovib, et Viimsis oleks mingisugune hoone, kuhu igas vanuses noored saaksid kokku tulla ja aega veeta. Seal oleksid võimalikud erinevad tegevused, näiteks saaks rahulikult istuda ja vestelda, lugeda, õppida, lauamänge mängida. Samuti võiks olla korvpalliplats ja muid aktiivsematele noortele mõeldud võimalusi. Sellisele mõttele tuli Matilde Viimsi noortevolikogu korraldatud VIID-il, kus noored said sõnastada, mida saaks Viimsis paremaks muuta.

Juhtkirja kirjutades sain aru, kui väga on meil vedanud, et meie noorte hääli kuulda võetakse ja et meil on võimalus öelda, mida arvame. Olen Viimsis elamisega absoluutselt rahul ja ei suuda siin mitteelamist ette kujutada.

Imepisikene soov on mul veel. Tahaksin, et Viimsisse tuleks koht, kus head jääkohvi müüdaks, sest hetkel pean selleks Tallinnasse sõitma. Tundub, et meie generatsiooni noorte seas on jääkohvi hullus paratamatus. Usun, et ülikooli tõttu kolides saan ma rahulikult minna, sest tean, et Viimsi on turvalistes kätes ja siia tagasi tulles on kõik ainult paremaks muutunud!