Norra piirkonna Ski kutsel osalesid Viimsi Muusikakooli noored Norra Rahvuspäeva sündmustel. Orkester astus ühte rivisse kohaliku kooli – Finstadi kooli – puhkpilliorkestriga ja koos mängiti traditsioonilistel paraadidel.

Autor: Ott Kask, kultuuri ja sporditöö peaspetsialist

Viimsi Muusikakooli jazzband andis samal päeval pidupäeva raames kaks esinemist. Viimsit esindasid 14 õpilast ja 3 muusikakkooli õpetajat. Kontsertreis sai teoks tänu Ski omavalitsuse, Finstadi Kooli-, Ski Kultuurikooli-, Viimsi valla, Viimsi Muusikakooli ja lapsevanemate toetusele! Suur tänu kõigile!

Ski omavalitsus Norras (Oslost ligi 50 km kaugusel) on Viimsi valla ametlik sõprusomavalitsus.

Täna on käimas valdadae ühinemisprostess – alates 1. jaanuarist 2020 on Ski vald ja naabervald läänes, Oppegårdi vald otsustatud asutada uue administratiivüksuse, mille nimeks saab edaspidi Nordre Follo. Skis on elanikke 30 000, Oppegårdis 27 000.

Mõlemad vallad asuvad Oslofjordi idaküljel pealinnast mugaval autosõidutee kaugusel. 17. mail Ski linnaväljakul peetud pidulikul aastapäeva sündmusel pöördusid rahva poole Ski kunagised linnapead ja praegune, siis viimane linnapea Tuva Moflag.

Endiste linnapeader hulgas võttis sõna Georg Stub, kes kunagi aastate eest oli meie sõprussuhte algataja. Ski ja Viimsi sõprussuhe on ametlikult alanud küll aastal 1992, kuid Georg Stub rääkis seoses Eesti ja Viimsiga seoses loo, mis toimus täpselt 30 aastat tagasi – 17. mail 1989. aastal.

Skil oli külas koor Viimsist. Eestlased soovisid esitada Eesti hümni, kuid pidid selleks ametlikelt võimudelt (siis veel ENSV) luba küsima. Luba saadi ja eesti hümni Skis lauldi!

Väidetavalt oli see esimene hümni laulmine enne taasiseseisvumist. Loodame kindlasti meie koostööd jätkata ja edendada ka peale uue Nordre Follo omavalitsuse sündi uuel aastal.

2021.a kevadel-suvel kavandab Finstadi Kooli puhkpilliorkester kontsertreisi Viimsisse ja Eestisse.