Viimsi Koolis algatati seal tegutseva noorteorganisatsiooni TORE liikmete poolt idee sisustada kodudes ülejäänud kasutatud mööbliga õpilastele mõnus puhkeruum, kus oleks võimalik vahetundides omavahel suhelda, mugavalt aega viita ja puhata. Päikeseline ja avar ruum seisis siiani aatriumi kolmandal korrusel nukralt tühjana.

Eve Ott, Viimsi Kooli sotsiaalpedagoog ja TORE juhendaja

TORE õpilaste tegutsemise eesmärgiks on olla sallivad ja iseendaga toimetulevad õpilased ja seeläbi parandada koolis sotsiaalset ja vaimset keskkonda.

Viimsi Kooli TORE noored arvasid, et omavahel suhtlemiseks on oluline ka keskkond ja suhtlemist soodustavad füüsilised tingimused, seetõttu tuligi mõte teha aatriumi III korrusele mitmed taaskasutatud mööblist „pesad“, kus saaks mugavalt oma seltskonnas juttu rääkida ja lauamänge mängida.

Puhkenurgas kehtivad ühiselt kokku lepitud reeglid. Taaskasutuse põhimõtteist tekkinud puhkenurk Viimsi koolis. Foto: V. Roosioks

Ühtlasi toetab mööbli taaskasutamine Rohelise Kooli ühte eesmärki, mis on suunatud jäätmete vähendamisele ja taaskasutamisele. Stuudiumis tehtud üleskutsele reageerisid mitmed pered ja annetasid diivaneid, diivanilaudu ning muud mööblit ning lauamänge. Valge ja kodune puhkenurk avati pidulikult lindi läbilõikamisega 24. mail. Täname kõiki sisustuse annetajaid.

Oodatud on veel paar diivanit väikeklassidesse ja terviseõpetuse klassi, kus oleks võimalik luua nurgakesi neile õpilastele, kes sooviksid vahetunnis natuke rahulikumat keskkonda omaette olemiseks. Kui on selliseid diivaneid pakkuda, siis võtke ühendust Viimsi Kooli sotsiaalpedagoogiga.