Vanade bändide kokkutulek (VBK), kus läbi aastate on esinenud peaaegu kõik omal ajal tuntud ansamblid, muusikud ja koosseisud, toimub juba 4. korda. Koostöös Rannarahva Festivali ja Viimsi Kohvikutepäevaga leiab VBK sel aastal aset esimest korda Viimsi Vabaõhumuuseumis 20.-21. juulil.

Sel korral esinevad bändid nagu Vello Jurtom ja All Jam, Viisik, Eastwood, Marek Sadam, Pääsupojad, Henn Rebane ja Tõnu Raadik, Erich Krieger ja Are Jaama ning paljud teised. Kahe päeva jooksul võib laval näha 20 erinevat bändi.

Festivali korraldaja Lauri Viikna jagas mõtteid festivali olemusest ja selle elluviimisest.

Mida Vanade Bändide Kokkutuleku üritus endast kujutab?

Vanade Bändide Kokkutulek on muusikafestival, mis on edukalt toimunud Viimsi Mõisapargis. Läbi aastate on esinenud peaaegu kõik omal ajal tuntud ansamblid, muusikud ja koosseisud.

Kuidas näeb ürituse päev välja?

Formaadi järgi toimub festival kahel nädalavahetuse päeval kell 14-22. Kummalgi päeval esineb 7 esinejat, igal täistunnil astub lavale uus esineja. Esinejaid on polkast rockini ja jazzist diskoni. Mõnede bändide nimed võivad olla tundmatud, kuid tegijad on kõik tuntud!

Kust sai ürituse mõte alguse?

Mõtlesin, et korraldatakse igasuguseid noorte bändide konkursse, miks siis mitte korraldada ka vanade bändide oma. Aga keegi ei tahtnud kellegagi konkureerida ja nii saigi festivalist kokkutulek.

Kuna see on juba 4. järg üritusele, siis võib eeldada, et publiku ja esinejate tagasiside on olnud üdini positiivne?

Eriti positiivne on olnud just osalejate tagasiside. See on ikkagi ju muusikute kokkutulek, nende pidu. Samas mis on muusik ilma publikuta?

Miks on see oluline, et kunagi tegutsenud bändid taaskord kokku tuleksid?

Kõigepealt on see oluline ikkagi neile tegijatele. On põhjus taas kokku tulla, harjutada ja esineda.

Mida selline ettevõtmine sinule endale tähendab?

Mina ise olen olnud muusik ja pean end oma vaimult jätkuvalt selleks. Selle festivaliga ei teeni keegi, pileteid pole ja raha ei maksta, nii esinemine kui ka korraldamine on „pure fun“!

Olid ka ise kunagi bändis, räägi sellest natuke.

Olin elukutseline muusik 7 aastat ansamblis Wallavanem, kus mängisin trumme. Olen hiljem mänginud veel paljude teiste koosseisudega.