Kertu Bramanis elas koos perega Jaapanis mitmeid aastaid. Kui 2004. aastal Eestisse naasti, oli kirg jaapani kultuuri ja sealse toidu vastu niivõrd suur, et seda anti edasi ka siin, Eestis.

Mida tähendab MoshiMoshi?

MoshiMoshi on tegelikult jaapanikeelne sõna, mis on selline sõbralik “tere-tere”. 

Avate esimest korda uksed Viimsi kohvikutepäeval, kust tuli idee osaleda?

Oleme Viimsis elanud juba 2004. aastast kuid oma kohviku avame sel aastal tõesti esimest korda. Varem lihtsalt pole endal julgust olnud, et oleks kohvikut tegema hakanud. Sellel aastal võtame me Kodukohvikutepäevast osa laste tungival soovil. Nemad innustasid meil kohvikut avama ning nad on ka ise suur osa sellest.

Mida MoshiMoshi külastajatele pakub?

Pakume enda lemmikuid toite. Katsusime hoida joont, et kõik söögid oleksid jaapanipärased. Meie jaoks on oluline, et Jaapani toit peab olema värske. Just seetõttu leiab meie menüüst toite, mida saab hästi värskena pakkuda. Näiteks saab proovida sushi torti ehk Oshi sushit. Lisaks ei saanud me välja jätta ka enda lemmikut sushit, mille koostisosadeks on lõhe ja sibul. Seda saab valmistada ka siin Eestis, vastavalt siinsetele toorainetele, muidugi me peame ju sellest lähtuma, mida Eestis saada on.

Vaatamata sellele, et Jaapanis ei ole magustoidud kõige tavapärasemad, arvan siiski, et meie hitt, mis on täitsa uus ja põnev, on just nimelt magustoit. Teeme mochi pallikesi, mis on Jaapanis festivali toit. Nende valmimiseks toimub rituaalne keedetud kuuma riisi tampimine suures kivist kausis puidust või bambusest haamritega. Selle tulemusel muutub riis taignaks ja sellest tehakse pallikesed, mille meie täidame vaarika-mascarpone kreemiga. 

Kirjelda paari lausega MoshiMoshi menüüd.

MoshiMoshi menüüst leitavaid toite Eestis kuskil mujal ilmselt süüa ei saa, kui sa just ise neid kodus ei tee. Paljud toorained nagu näiteks mochi ja matcha, on ise Jaapanist kohale toodud. Menüü on ehtne, kodune, värske ja jaapanipärane. 

Kas pakute ka jaapanipärast joogipoolist?

Jah, pakume. Meil on näiteks menüüs Jaapani õlu. Lisaks saab proovida ka Wah veini, mis sobib kokku just sushi ja tempuraga. See on selline spetsiaalselt välja töötatud vein sushi jaoks. 

Mis on su lemmik koostisaine?

Kindlasti matcha. Olen täielik matcha tee fänn! Isegi tempurat me serveerime matcha tee pulbriga. Võib öelda, et see on selline natuke täiskasvanulik maitse, mis eeldab siiski seda, et sa tead mis asi see on. Aga kui kellelegi meeldima hakkab on ta lisaks ka väga tervislik, maitsev ja samaaegselt ergutav. Mulle meeldib Jaapani tee tseremoonia ning need, kes soovivad, saavad selle rituaaliga teed ka Kohvikutepäeval proovida. 

Kas Jaapani toidud ja joogid on Eestis tuntust kogumas?

Sushit teavad ju kõik ja sellel on hästi palju tegijaid, mis on minu arust tore. Sushidel on suur valik ning kõik leiavad oma maitseelistuse. Küll aga muude toitude hulgas on valik ikkagi väga väike. Ei ole just mitmeid kohti, kus saaks jaapanipärast sööki-jooki. Jaapani gurmee on laialdane ja seal on palju erinevaid valikuid. Eestis tegelikult mõningad kohad on, kuid meie kohvik erineb nendest sellepoolest, et pakume toite, mida üheski Tallinna restoranis leida ei või. Näiteks tako yakisid, matchat ja mochit.

Milline on MoshiMoshi tiim?

Meie tiim on tekkinud pere ja sõprade kokku kasvamisest üheks suureks Moshi pereks. MoshiMoshi on sõbralik sõprade ja perekonna nii-öelda firma. Keegi ei tööta siin põhikohaga, vaid hobikorras natukene me siin toimetame, nii et meil endal oleks lõbus ja tore.

Teil on ka kodulehekülg, mida huvitavat sealt leida võib?

Koduleheküljelt võib leida meie erinevaid teenuseid, mida huvilistele pakume. Näiteks korraldame Jaapani toitude koolitusi, et see tore asi ka võimalikult paljudesse kodudesse jõuaks. Korraldame jaapani stiilis üritusi, kuhu mahuvad näiteks jaapani keel ning kalligraafia, teetseremoonia, taiko trummid ja palju muud- kõik jaapani kultuuriga seonduv on meie jaoks teostatav.