Tartu rahu 100. aastapäeval 2. veebruaril tähistasid Viimsi vald ja Pirita linnaosavalitsus aastapäeva mitme traditsioonilise ühisüritusega.

Tänukimbud asetati Jaan Poska hauale Tallinna Kesklinna kalmistul ning Metsakalmistul president Konstantin Pätsi ja president Lennart Meri hauale. Esines puhkpilliorkester. Metsakalmistult siirduti Viimsisse Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärgi juurde.

Tartu rahust ja selle mõjust rääkisid Viimsi valla aukodanik Tunne Kelam ja Viimsi vallavolikogu aseesimees Mari-Ann Kelam. Mälestusmärgi juurde tõid lilli ja pärgi ning esinesid tänusõnavõttudega Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni, Rotary klubi, Laidoneri seltsi ja teiste organisatsioonide esindajad.

Seejärel koguneti koosviibimisele Eesti sõjamuuseumis. Kõnelesid Rannarahva muuseumi juhataja Janek Safranovski ning Viimsi ja Pirita veteranide ühenduse esimees Karli Kannelmäe. Räägiti Eestit mõjutanud olulistest ajaloosündmustest ning meenutati neid, kes on langenud Eesti vabaduse eest võideldes. Isamaaliste lauludega esines Püünsi kooli mudilaskoor (juhandaja Meryt Pastak).

Üritustel osalesid esindajad Pirita linnaosavalitsusest, Viimsi vallavolikogust ja vallavalitsusest, Viimsi ja Pirita veteranide ühingust, Naiskodukaitse Viimsi jaoskonnast, Viimsi kodutütardest ja noorkotkastest, Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonnast, Eesti sõjamuuseumist, Viimsi Rotary Klubist, Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioonist (VEDA), Rannarahva muuseumist, Viimsi kirikukogudustest, Viimsi gümnaasiumist, Püünsi koolist, Viimsi koolist, Viimsi kunstikoolist, Viimsi Pensionäride Ühendusest, Viimsi Päevakeskusest ning Viimsi külavanemad ja Kindral Johan Laidoneri Seltsi noored.