Kirjuta mulle, kui Sul on Viimsi kõlakaid! Mõned, mida juba kuulnud olen, kogusin siia kokku.

Viimsi rahvas mõtlevat ka agaralt keskkonnahoiule ja seda on rõõm kuulda. Kohvikutepäeval soovitab korraldaja Kristiina Sillaste kaasa võtta oma taaskasutatava joogipudeli, mida saab vee ning muu hea ja paremaga päeva kestel täita. Samuti julgustab ta kaasa haarama oma unikaalse kohvitassi, mis säästab ühekordsete papp- ja plastnõude kasutamise asemel loodust ning näeb välja lisaks ka isikupärane. Jälle võimalus silma paista!

Kõlakad käivad ka, et need, kes külastavad vähemalt kolme kohvikut laupäeval ja võtavad iga ostu järel kohvikust ka templi, osalevad maitsvas loosis. Nimelt loosime välja 5 Lyoni kringlit ja 2 kasti Balbiino jäätist. Templikaardi oleme ära trükkinud ka selles samas Viimsi Teataja erinumbris viimasel leheküljel. Leht kaasa ja valla peale suve nautima!

Nagu näha, on templikaardil lisaks veel kaks välja, mida iga küljastaja täita saab, vastavalt oma isiklikule äranägemisele, külastuskogemusele ja maitsemeelele.

Nimelt valib Viimsi Teataja sel aastal välja ka külastajate lemmikkohviku ja Viimsi 100 roa. See on ka kohvikupidajatele paras pähkel hammustada, et mida sellist traditsioonilist, uudset või üllatavat pakkuda, mis külastajatel suu kohe vett jooksma paneb. Milline on Sinu selle aasta lemmikkohvik ja -roog?

Võidukohviku pidaja saab lõõgastuseks auhinnaks võimaluse sõita Waterspordiga Aegna saarele koos oma sõprade või perega (reis kümnele vabalt valitud ajal).

Paar põnevat kõlakat veel. Viimsis taasavatakse legendaarne tankla Miidurannas. Vanasti tuntud kui Naftaal lubab, et tanklas hakatakse pakkuma püsivalt soodsate hindadega kütuseid 95, 98 ja diislit. “Oleme Viimsis pigem kogukonnatankla,” sosistati mulle. “Teeme ausat ja läbipaistvat Eesti äri.” Kes tahab kliendiks saada, peab Jetoili kodulehel ära täitma taotlusvormi. “Alates tuhandest liitrist toome kütuse koju, objektile või otse laeva.”

Kõlakad käivad, et teisipäeval, 23. juuli õhtul kell kuus on kõik Viimsi kohvikutepäeva kohvikupidajad oodatud tänuüritusele Rannarahva muuseumis. Ega see kohviku ettevalmistamine ja päev otsa rassimine muude suvetööde ja puhkuste kõrvalt lihtne pole kellelegi, nii et väike šnaps ja käepigistus ning muljetamine kulub marjaks ära kindlasti. Olgem siis kohal!

Viimsis elu möllab, kõlakaid on teisigi ja nendest on kohvikutepäeval üksteisega kohtudes tegelikult päris põnev arutleda küll. Ergastavat kohvikutepäeva ja festivalinädalavahetust!