Selginemise aeg

ARVAMUS: Pärast, kui elu on edasi läinud, asju juhtunud, mäletab igaüks elu erinevalt, vaatab eri nurga alt või tõlgendab toimunut omasoodu.

Viimsis on ärevad ajad. Sotsiaalmeediat ja peavoolumeediat jälgides võib jääda mulje, et keegi pole mitte millegagi rahul, igal pool on midagi halvasti ja pealegi teeb vallavalitsus päevast päeva vaid valesid otsuseid. Teeks ise, küll siis teeks paremini ja õigemini! On üks selginemise aeg, sest selgemaks läheb ilm peale suuremat tormi alati.

Tõesti, toimunud on ju korraga palju, millest rääkida, mida kommenteerida ja mille suhtes oma arvamust kujundada. Kõikide faktidega ei jõua end paljud viimsilased muude tööde ja tegemiste, pere, sõprade ja vaba aja kõrvalt kurssi viia ja nii jääbki tihti tõena kõlama see, mis valjemalt kostub või mida sõber või naaber edasi räägib.

See on üks põhjus, miks on olemas seadused, mille järgi ühiskonnas kokkuleppeliselt toimetada ja lepingud, mille alusel omavahelisi kokkuleppeid nende sündimise hetkel tuleviku tarbeks fikseerida. Pärast, kui elu on edasi läinud, asju juhtunud, mäletab igaüks elu erinevalt, vaatab eri nurga alt või tõlgendab toimunut omasoodu.

Viimaste nädalate kriisid Viimsis on seda ammust teadmist taaskord meelde tuletanud, kui oluline on asju ajada täpselt, ikka nii nagu kokku on kord lepitud. Ja üksteise suhtes seejuures heatahtlikult.

Ka kõrval olev lugu tuletab meelde, et kriisideks peab valmis olema nii sisuliselt kui taktikaliselt, sest elus võib kõike juhtuda, ootamatusi ette tulla.

Täna aktuaalsete teemade puhul kehtib korraga mitu tõde ja seetõttu suur hulk inimesi ka erinevate koosolekulaudade taga kohtuvad, et arutada ja lahendusi mõelda. Igast tülist tõuseb lõpuks midagi head ka. On selginemise aeg.

Aga see võiks olla ka aeg, mil iga viimsilane iseenda sees, hüsteeriat külvamata ja esimesed emotsioonid kõrvale jättes, päris tõese tõe tahaks välja otsida ja kõik kõnealused teemad iseenda jaoks õigesse, usutavasse konteksti mõelda. Mida mina oleks ühel või teisel puhul teinud? Kuidas otsustanud? Millised oleksid olnud tagajärjed või lahendused? Kaasa mõtlemise kõrval tuleb muidugi aega võtta ka muuks, mida Viimsi alanud hooajal pakub.