Randvere päevakeskus alustas uut aastat tervituste ja parimate soovidega. Kohal olid huviringide juhendajad, rühmavanemad ja aktiiv. Toimus mõttevahetus, mida esimesel poolaastal veel peale huviringide tegevuse teha.

Otsustati jätkata traditsiooniliselt igakuist pidulikku koosolemist, kus peeti meeles kuu sünnipäevalapsi. Meeleolu loomiseks kutsuti kohale ka külalisesinejaid.

Kaunimad koduaiad

Jaanuarikuus käis esinemas bariton Harald Veiler koos oma noore lätlasest sõbraga, kes õpib Läti Muusikaakadeemias klassikalist laulmist. Ta laulis ühe laulu isegi eesti keeles. Duetilt kõlas laul sünnipäevalastele. Oli igati hingeminev kontsert.

Jaanuari lõpus toimus Viimsi valla 2018. aasta parimate kultuuri- ja sporditegelaste tänamine ning austamine. Randvere päevakeskus esitas elutööpreemia nominendiks seeniortantsu õpetaja Ivi Talimäe. Tal möödus 60 aastat tegevust tantsupedagoogina ja tal oli 80 sünnipäev. Valla poolt tunnustati teda kui parimat seeniortantsu õpetajat 2018. aastal.

Tantsijaid on juurde tulnud, nii et tantsuruum on jäänud kitsaks.

Tantsurühma Kobarake juhendaja Ivi Talimäe.

Oleme külastanud Tallinna Botaanikaaeda, kus sai tutvutud kaktuste imelise maailmaga, nostalgiliste ilutaimede ja joogi- ning maitsetaimedega.

Randveres on mitmeid valla poolt tunnustatud kaunemaid koduaedu, mida oleme samuti külastanud. Eriti huvitav oli omapärane jaapani aed, mille omanikuks on eestlanna koos oma jaapanlasest abikaasaga.

Viimsi Muusikakooli laste tänamine emadepäeva kontserdi eest.
Viimsi Muusikakooli laste tänamine emadepäeva kontserdi eest.

Eesti 100 tort

Veebruarikuus toimus Eerika Veermäe isikunäituse avamine. Veebruarikuu tähtsündmus oli Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva tähistamine. Külalisteks olid Randvere külavanem Priit Robas ning Nami-Nami retseptikogu ja MTÜ Viimsi Mõttesport eestvedaja Pille Petersoo.

Ta esines meile teemal „Kuidas maitseb Eesti“, tuues kaasa külakostiks Eesti 100 parimaks tunnustatud tordi. Oli tõesti klass omaette, imehea maitsega!

Õnnitlesime kuu sünnipäevalapsi ühislaulu ja lilledega. Noorpõlves tantsitud seltskonnatantse tuletas meelde ja õpetas Haabneeme kooli pedagoog Kairi Lehtpuu. Kohe tuli noorus meelde ja jalg oli kerge.

5. märtsil tähistasime vastlapäeva liulaskmisega „oma mäelt“, hernesupi, seajalgade ja vastlakuklite söömisega. Supi ja seajalad keetsid Malle Annus ja Õie Otsalu oma kodu puuküttega pliidil.

Meeleolu lõime vastlalauludega Rein Sagari pillimängu saatel. Naistepäeva tähistasime teatrireisiga Riiga. Reisifirma Comtour üllatas meid Pärnu hotellis tervitusjoogi ja kohvilauaga. Reisiseltskonna viiekümnele inimesele ütles tervitussõnad Viimsi päevakeskuse juhatuse esimees Enn Teimann.

Riias külastasime juugendi muuseumi ja alles avatavat hõbeda muuseumi. Õhtul vaatasime Riia ooperimajas G. Puccini ooperit „Madame Butterfly“, mis jättis väga sügava mulje ja liigutas igaüht, tänu solistide imelisele laulule.

Ööbisime Riias ja teisel päeval külastasime suurepärase giidi saatel Riia vanalinna. Tagasisõit oli igati meeleolukas. Tee peal saime osta kaasa Pärnamäed pagariäri maitsvat sooja leiba ja muid kondiitritooteid.

Kolm kaunimat muna

Märtsikuu Randvere päevakese peol esinesid Haabneeme kooli 4.–5. klasside tantsijad ja pillimängijad, keda juhendas Kairi Lehtpuu. Pidasime meeles märtsikuu sünnipäevalapsi ja esmakordselt õnnitlesime kuldpulmapaari Malle ja Vaabo Annust. Oli jälle üks tore koosviibimine laulu ja tantsuga.

Märtsikuus toimus veel VPÜ korraldatud väljasõit Viljandi linna, milles osalesid ka Viimsi vallavanem Laine Randjärv ja abivallavanem Annika Vaikla. Arnold Kimber korraldas kohtumised Viljandi linna juhtidega ja giidi saatel ekskursiooni Viljandi linnaga tutvumiseks. Õhtul vaatasime Ugala teatris muusikalist etendust „Once“. Saime rohkelt teavet ühe Eesti linna elust ja olust. Artikkel Viljandi külastusest ilmus Viimsi Teatajas aprillikuus, loo autoriks oli Helle Mölder.

Naljakuu aprill algas kohtumisega europarlamendi saadiku Urmas Paetiga. Oli asjalik ja igati hariv teave, millega tegelevad meie poolt valitud saadikud europarlamendis. Nüüd on teada ka valimiste tulemused ning omalt poolt soovime Paetile edu ja jõudu töös.

Sel aastal toimusid ülestõusmispühad aprillikuus. Meie seeniorid valmistasid selleks puhuks kodundusringi raames hulgaliselt laua- ja seinakaunistusi. Juhendajateks olid meie omad seeniorid Luule Järv ja Merike Ott.

Aprillikuu ühisürituse „Kaunim pühademuna“ raames toimus kontsert, kus esinejaks oli Pirjo Levandi, ja õnnitleti sünnipäevalisi. Levandi aitas välja valida kolm kaunimat muna. Ta saatis end ise kitarril ja klaveril, mis oli meile üllatus. Esinemine oli lõbus, siiras ja vahetu.

Seenioride tantsupidu

Maikuu esimene külaskäik (50 inimest), mille organiseeris Randvere reisiklubi, oli Kumna mõisasse, Arvo Pärdi Keskusesse ja Suurupi tuletornide juurde. Pikemalt on seda reisi kajastanud maikuu Viimsi Teatajas reisijad Malle ja Vaabo Annus.

Emadepäeval külastasid Randvere päevakeskust Viimsi Pensionäride Ühenduse (VPÜ) volikogu esimees ja Viimsi päevakeskuse juhatuse esimees Enn Teimann ning VPÜ juhatuse esimees Arnold Kimber.

Nad tervitasid ja õnnitlesid emasid, vanaemasid ja vanavanaemasid, kinkides kõigile roosi. Kontseril esinesid Viimsi Muusikakooli lapsed. Kontsertkava pani kokku muusikakooli direktor Urvi Haasma. Esindatud oli palju erinevaid pille ja kontsert oli ilus ning armas.

Maikuus külastasime Maarjamäe memoriaali. Muljed on liigutavad, kuna see puudutas isiklikult paljusid.

Laupäeval, 18. mail toimus Loo alevikus Harjumaa seenioride tantsupidu. Seal osales Randvere tantsurühm Kobarake, mis on ühtlasi ka suurim huviring Randveres (18 tantsijat).

Viimasel aastal on rühmavanema Eda Remmelga aktiivsel tegutsemisel tulnud juurde ka uusi tantsijaid. Sooja vastuvõtu osaliseks sai juhendaja Ivi Talimäe seatud tants „Aeg kaob, rõõmud jäävad“. Pidu oli hästi organiseeritud ning meeldis kõigile.

Rõõm liikumisest

Seeniortantsurühma Kobarake juhendaja Ivi Talimäe kommentaar poolaasta tegemistest on järgmine: „Seeniortantsijatel on olnud väga tegus aasta. Selle aja jooksul on õpitud üle 20 uue tantsu. Tantsijaid on juurde tulnud, nii et tantsuruum on jäänud kitsaks. See on väga teretulnud, et meile uusi tantsijaid lisandub – siis on näha, et seeniorid tunnevad vajadust liikumise ja mõnusa seltskonna järele.“

Kobarake võtab osa kahjuks ainsana Viimsi vallast Harjumaa põlvkondade peost „Käime koos“, mis toimub 1. juunil Padisel. Sealne repertuaar on veidi nõudlikum, aga tantsijad on selle omandanud.

„Olen väga rahul, et seeniortantsijaid Viimsi valla juubelipeole on kutsutud. Meie tantsulised võimed ja repertuaar on teistsugune kui rahvatantsijatel, aga nad väga püüavad ja tahavad oma oskusi näidata. On üldse tore, et seeniortants kui niisugune on Eestimaal olemas. Kuidas siis veel seeniorid saavad oma liikumisvajadust rahuldada ja emotsionaalselt end välja elada.“

Kobarakese selle hooaja viimane esinemine on 13. juunil Võrus. Sealne pidu on kujunenud juba iga-aastaseks traditsiooniks. Meie ühitame selle peo Lõuna-Eestiga tutvumiseks.

Hooaja lõpetamine toimus 29. mail ülevaatega kogu hooaja tegemistest. Ees ootavad suvised üritused, mis on ära toodud ka valla kultuurikalendris.

Tänan kõiki, kes on kaasa aidanud nii sisukale ja üritusterohkele aastale! Meeldivat suvepuhkust ja kohtume taas sügisel.

Sündmused Viimsi pensionäridele 80+

  • 27. juunil algusega kell 9 Haabneeme busside lõpp-peatusest ja 9.15 Randvere aedlinnast Viimsi pensionäridele 80+ bussireis marsruudil Kiiu – Juminda.
  • 25. juulil algusega kell 9 Haabneeme busside lõpp-peatusest ja 9.15 Randvere aedlinnast Viimsi pensionäridele 80+ bussireis marsruudil Loksa – Kurekari neem – Viinistu.
  • 29. august algusega kell 9 Haabneeme busside lõpp-peatusest ja 9.15 Randvere aedlinnast Viimsi pensionäridele 80+ bussireis marsruudil Nelijärve – Jäneda.

Registreerimine: tel 5340 5287 (õhtuti), Volli Kallion
Reisi korraldajad: Volli Kallion ja Rein Kriis