Esseekonkursi võitjad Brüsselis, taustal Atomium. Kristiina Noormets paremalt esimene ja Elisa Tamm paremalt teine. Foto: erakogu
Esseekonkursi võitjad Brüsselis, taustal Atomium. Kristiina Noormets paremalt esimene ja Elisa Tamm paremalt teine. Foto: erakogu

Autor: Hanno Matto, Riigivanem August Rei SA juhataja

Septembri keskel viibisid auhinnareisil Brüsselis riigivanema August Rei esseekonkursi kahe aasta võitjad ning juhendajad.

Kaks päeva kestnud reisil tutvuti Euroopa Parlamendi hoone ja töökorraldusega, kohtuti Eesti eurosaadik Sven Mikseriga, külastati muuseume ning imetleti Belgia pealinna vanalinna arhitektuuri ja parkide ilu.

Esseekonkursi üks võitjaid, Elisa Tamm Viimsi gümnaasiumist kinnitas, et soovib veel tagasi tulla ning pikemalt külastada Euroopa ajaloo maja – muuseumi, mille kogud, näitused ja üritused keskenduvad Euroopa ajaloole, tuues esile nähtusi ja sündmusi, mis on Euroopa rahvaid ühendanud või lahutanud. See on selgelt riikideülene vaade, mis peegeldab Euroopa mitmekesisust ja tema ajaloo tõlgenduste paljusust.

Elisa ajalooõpetaja ning juhendaja Kristiina Noormets lisas, et kõigil Eesti gümnasistidel võiks olla võimalus õppeprogrammi raames külastada Brüsselit ning vahetult tutvuda Euroopa institutsioonide töö ja seadusloome alustega.

Järgmine riigivanema August Rei esseekonkurss toimub juba 2023. aasta kevadel.

Elisa Tamm täispikk essee on leitav 17. juuni 2022 ilmunud Viimsi Teatajast.