Palju õnne Erkki Juhandile 50. juubelisünnipäeva puhul!

SÜNNIPÄEV: Õnne, sädet ja tegusat koostöö indu Sulle paljudeks aastateks!

Erkki Juhandi on Viimsi kogukonnale andnud hindamatu panuse – ta on EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse rajaja, kiriku ehituse algataja ja eestvedaja. Viimsi Püha Jaakobi kirik pühitseti jaagupipäeval, 25. juulil 2007. aastal. Kirikuehituse patroon oli president Lennart Meri, pärast tema surma Helle Meri.

Erkki Juhandi on sündinud 7. oktoobril 1969 Tallinnas ja on vaimulik. Ta on õppinud EELK Usuteaduse Instituudis ja ordineeriti 30. detsembril 1997 diakoniks. Ta oli EELK Viimsi koguduse diakon aastatel 1994–2007 ning alates 2007.aastast on ta EELK reservvaimulik. Ta tegutseb aktiivse kunstinäituste kuraatori ja galeristina peamiselt Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Lisaks on ta korraldanud näitusi Jõhvi Linnagaleriis, Kuressaare Raegaleriis, Nordea Kontserdimajas ja Tallinna Jaani kiriku galeriis. Tänaseks on ta korraldanud üle 100 professionaalsete ja ka harrastuskunstnike näituse.

2007.aastal pälvis Juhandi Viimsi valla autasu Viimsi vaal ning 2016. aastal Viimsi valla 2015. aasta kultuuripreemia. Aastast 2017 on ta Eesti Kunstnike Liidu liige.

Õnne, sädet ja tegusat koostöö indu Sulle paljudeks aastateks!