Tallinna merepäevad toimuvad 12.14. juulini Vanasadamas, Noblessneri sadamas, Haven Kakumäel ning Lennusadamas.

Tallinna merepäevade fookuses on meresõidud. Foto: tallinnamerepaevad.ee
Tallinna merepäevade fookuses on meresõidud. Foto: tallinnamerepaevad.ee

Sel aastal on fookuses anda võimalus minna merele võimalikult paljudele soovijatele, selleks on avatud mitmed merepäevade ajal regulaarselt sõitvad laevaliinid mitmete sadamate vahel. Samuti sõidavad tiheda graafiku alusel lahesõidud ja meretakso.

Laevadest on tänavu Tallinna merepäevi külastamas Eesti ajaloolised puust laevad Hiiu Ingel, Moonland ja Lisette. Välismaistest purjelaevadest on Tallinna lahele oodata Libavat, Alexandrat, Astridi, Svanhildi, Ingridit ja Krasotkat. Kõik kolm päeva on külastajatele avatud 60-meetrine Veeteede Ameti laev EVA316. Lisaks külastab 14. juulil Lennusadamat Antarktika ekspeditsiooni purjelaev Admiral Bellingshausen.

Tallinna merepäevade merekoordinaator Lauri Väinsalu sõnul on lisaks laevasõitudele meretegevusi plaanis veelgi. “Traditsiooniliselt toimub Lennusadamas purjeregatt Tallinn Race. Lisaks saab nii Lennusadamas kui ka Kakumäel minna merele ja proovida järgi Bluesail purjekatega sõitmist. Kindlasti tasub välja tuua ka võimalus teha SUP aerulauajoogat nii avamerel, sadama akvatooriumis kui ka koos lemmikloomaga,” selgitab Väinsalu. Merepäevade avakontsert toimub Noblessneri jahisadama akvatooriumis, kus miinitraaleril astuvad ühiskontserdiga üles Reket ja legendaarne Anne Veski.