Septembri esimesel pühapäeval kogunesid kümned Laiaküla noored Käära tee ringile, et traditsioonilisel magusalaadal isevalmistatud küpsetiste ja jookidega endale taskuraha teenida. Edukamad noored ettevõtjad kogusid isegi üle 50 euro.

Kogu ürituse eesmärk on anda hoogu ja tunnustust noortele, kes ise korraldavad midagi ühis- ja kogukondlikku. Samal ajal on ka ettevõtlikud ning saavad võimaluse teenida endale koolihooajaks taskuraha.

Mis laadal toimus?

Müügil oli nii magusat, soolast kui ka joodavat. Vanemad said suud magusaks ning edukamad noored ettevõtjad said väärtuslikke kogemusi. „Me müüsime koos sõbrannaga muffineid, isetehtud bobakoda jooki ning popkorni. Õde müüs vahvleid. Kõige selle valmistamine võttis mitu päeva. Kokkuvõttes õnnestus meil teenida umbes 30 eurot, aga ma kuulsin, et viimane laudkond teenis isegi üle 50 euro,“ rääkis Sanna Pauts, kes oli koos Silver ja Oliver Pälloga peamine plakatite ja flaierite levitaja. Plakati kujundusega aitas Kaili Kallas.

Pikk traditsioon

Magusalaada näol on tegemist Laiaküla pikaajalise traditsiooniga, mis sai alguse juba 2008. aastal. Traditsiooni elushoidmise eest on aastate jooksul vastutanud mitmete perede lapsed, käesoleval aastal tegid seda Pällode ja Pautside järeltulijad.

Kui vanemad said kõhud täis, siis peeti maha ka Laiaküla külaelanike ja külaseltsi üldkoosolek, kus tehti ülevaade MTÜ Laiaküla Külaseltsi 2020 majandusaastast, räägiti spordirajatise staatusest, mis nüüd ootab vaid valla positiivset rahastusotsust, ning külarahvas sai ülevaate külavanema töödest.

Järgmisel aastal on plaan üritust veidi laiendada ning lisaks ettevõtlikele noortele luua võimalus ka küla noortel pillimeestel laadalistele esineda.