Kohalikke ärisid saab toetada igaüks

Kogukond mängib praeguses eriolukorras eriti olulist rolli ka Viimsis.

Kõigil on väga keeruline ja viiruse levikust tingitud erinõuded, keelud ja piirangud hakkavad nüüd mõju avaldama igast otsast meile kõigile, eriti aga kohalikele ettevõtjatele ning nende töötajatele.

Viimsi Teataja on teist numbrit järjest avaldamas tasuta Viimsi ettevõtluse erilehekülgedel kohalike ettevõtjate reklaame toodetele ja teenustele. Nad annavad märku, et nad jätkuvalt olemas, et kohalikke inimesi teenindada.

Kohalike, kodukondlike ettevõtete toodete ja teenuste tarbimine ei mõjuta ainult ettevõtete üldist käekäiku ja võimet pidada kriisiolukord vastu, et jätkata esimesel võimalusel tavapärast töörütmi, vaid ka kohalike elanike elu.

Üks asi on palgaraha, mis aitab hakkama saada tööd tegeval perel igapäevaste kulutustega majadamisele, teine ja sama oluline pool on aga eneseväljendus läbi töö.

Ilmselt tarbime hetkel kõik vähem, valmistume püksirihma koomamale tõmbama ja teeme vaid neid kulutusi, mis on hädavajalikud. Aga ka neid kulutusi tehes kutsun üles vaatama kõigepealt ringi enda ümber, enda kodutänavas ja külas – ehk on sinule ja sinu perele vajalik teenus sealsamas olemas?

Me ei saa hetkel olukorda palju muuta, sest riiklikult ja ühiskondlikult on oluline inimeste tervis ja viiruse leviku peatamine. Paratamatus, millega tuleb arvestada iga päev oma tegemisi tehes, käike planeerides ja tarbimisharjumusi kohandades. Mida me saame teha iga päev, on üksteist toetada rohkem kui kunagi varem.

Äkki naaber küpsetab leiba? Äkki sõbra sõbra ettevõte peseb autot, tassib puid, aitab koristada või toob muude äritegevuste peatumise tõttu hoopis lähedal asuvast kauplusest toidu ja muud vajalikku sulle koju?

See on minu südamest südamesse soovitus: suhtle oma lähedal seisvate inimestega, on selleks siis poodnik, naaber või külakaaslane. Küsi, kuidas tal läheb ja millega ta tegeleb. Päriselt. See ei tähenda seda, et sa peaksid oma üleaedse igapäevatoimetustesse pidevalt nina pistma, aga hoia silmad ja kõrval lahti, paku võimalusel ja palu vajadusel abi ning veendu, et sinu kulutatud eurod jääksid kogukonda teenima.

See on kõige parem asi, mida saad sellest kriisist endaga kaasa võtta ka siis, kui see kõik läbi saab.