Jaga tunnustust ja tunne uhkust ise ka

TUNNUSTAMINE: Tunnustades teist tema saavutustes näitad välja, et kuulud kogukonda ja märkad arenguid ja pingutusi, koostööd ja sihikindlust.

Viimsi vallas on aasta jooksul sündinud palju põnevat, kasulikku ja edasi viivat. Nende algatuste ja tegude taga on alati toimekad viimsilased, kes pühendunult oma aega ja tarkust investeerivad. Nüüd on aeg oma pereliikmeid, õpetajaid, kolleege ja sõpru märgata ning vääriliselt tunnustada.

Vahetult enne jõule, 20. detsembril toimub koos Viimsi raamatukogu avamisega uutes ruumides ka väärikas gala, et tuua avalikku tähelepanu inimestele, kelle teod sel aastal on aidanud valla elu sisukalt edendada. Tunnustamise uue korra kinnitas vallavolikogu 10. septembril. Sel aastal on tunnustusteks taotluste esitamise tähtaeg 20. novembril, aga juba täna saab valla kodulehelt leida kõik vajalikud taotlused, et neid täitma asuda.

20. detsembril antakse välja valla aukodaniku ja elutööpreemia, aasta haridusvaldkonna toetaja, kultuuri- ja spordipreemiad, noorsootöö auhind, valitakse parim ettevõtlus-, keskkonna- ja sotsiaalvaldkonna tegu. Esile tõstetakse ka aasta küla, mis on paistnud silma oluliste arengute, tugeva kogukonnaelu või muu märkimisväärse ja positiivsega.

Tunnustamine annab ka hea võimaluse tulla lähikondsetega kokku ja vaadata ühiselt aastale tagasi, arutleda omakeskis kõike seda, mida head on jäänud möödunud kümne kuu tegemistest ja kogemustest Viimsis silma.

Iga pühendunud inimene vajab häid toetavaid sõnu, õlalepatsutust ja kiitust saavutatu üle, sest see motiveerib, teeb tuju heaks ja annab energiat tegutseda hoogsalt edasi isegi siis, kui tegelikult on teel ka palju takistusi. Tunnustamine on vajalik.

Samas avaldab tunnustamine samavõrd positiivset mõju ka sellele, kes märkab ja tunnustab. Tunnustades teist tema saavutustes näitad välja, et kuulud kogukonda ja märkad arenguid ja pingutusi, koostööd ja sihikindlust. Need inimesed, kes väärivad tunnustamist, on ju meile iga päev ka eeskujuks, et olla ka ise koostööaltimad, pidada vastu ka vastutuultes ja jagada positiivset energiat ka läbi iseenda argitoimetuste.

Nii et julgustan kohe vaatama vallaveebis lehele viimsi.ee/tunnustamine ning vaatama ringi ka enda ümber – kodus, tööl, huviringis, külas. Kes sinu ümber on sel aastal tõesti silma paistnud ja ka sinu elu mõjutanud ning seda väikese või suure teoga paremaks, huvitavamaks, rikkalikumaks ja lõbusamaks teinud?

Tunnustamine on tervislik tegevus. Süda läheb soojaks, nägu läheb naerule ja kellegi päev, peale sinu enda oma, muutub oluliselt paremaks ja rõõmsamaks. Seetõttu ei tasu suure tunnustamise kõrval unustada ka igapäevaseid väikeseid tunnustamisi tööl ja kodus.

Mina tunnustan aga nüüd lõpetuseks kõiki lugejaid, kes iga kahe nädala tagant meiega Viimsi teemadel kaasa mõtlevad, ja samuti tunnustan kõiki neid, kes on üles leidnud meie digiversiooni ViimsiTeataja.ee.