21. juuni kell 18 Äigrumäe küla jaanituli

Äigrumäe tee 4, Paju Haljak. Tehakse lõket. Koguneb oma küla kogukond.

Lubja ja Pärnamäe küla jaanipidu 21.06 kell 19

Lubja ja Pärnamäe külad korraldavad ka sel aastal jaanipeo koos. See on kujunenud juba traditsiooniks. Külarahvas saab hästi läbi, koostegemisest sünnib hea sünergia ja kuna Pärnamäel oma platsi pole, oligi selge, et pidu tuleb teha ikka koos! Pidu toimub punase tuletorni juures 21.06 algusega kell 19 ja lõpeb kell 01.00.

Oodatud on peole muidugi kõik. Tegevusi on nii lastele kui ka täiskasvanutele: batuudid (tasuta), Kiiking (tasuta), Viimsi Sport korraldab erinevaid võistlusi ja mänge nagu lubjakoti vise, köievedu, limbo jne. Pidulisi toitlustab Burger Kitchen Tänavagurmee ja turvalisuse tagab G4S.

Meeleolu- ja tantsumuusika eest hoolitseb ansambel Haljas ning lõke süüdatakse kell 20.30. Peolt ei puudu ka külavanemad Raimo Tann ja Siiri Visnapuu.

Randvere jaanipidu 21. juuni kell 19

Pidu toimub Randvere külakeskuse juures Kibuvitsa tee 1. Esineb superstaar Uudo Sepp. Hiljem mängib tantsuks ansambel Alaska. Toimuvad jaanipäevale kohased võistlused ja mängud. Avatud on puhvet. Lastele Batuut.

Leppneeme jaanipidu 21.06 kell 20

Leppneeme jaanipidu toimub Leppneeme sadamas kell 20-00. Kui rahvast jätkub, siis vaiksema muusikaga läheb õhtu edasi.

Peole on oodatud absoluutselt kõik vanuserühmad, kes peavad lugu traditsioonilisest jaanipäevast. Kaasa tuleb võtta hea tuju, sõbralik meel ja sularaha.

Peo plaan on jalad villi tantsida, sest selle ansambli muusikaga nagu seda on Kukerpill, ei suuda keegi nagunii paigal püsida. Mõistlik oleks jalad juba kodus ära plaasterdada.

Bändi esimesel vaheajal süüdatakse lõke, teisel on sportlik meelelahutus, näiteks köieveo asemel linavedu. Laste alal tegeleb lastega Leppneeme maja kasvataja kuni kella 21:30ni.

Kõhutäie eest hoolitseb Haldjas Catering, kelle Lapi kala on võitnud auhindu erinevatel grillivõistlustel. Menüüst ei puudu ka  erinevad lõbusa tuju joogid, friikartulid ja vorstikesed. Tulemas on suhkruvati ja popcorni müüja ja ka jäätisekohvik astub läbi.

Leppneeme külavanem Heidy Rebane osaleb ka ise peol:”…sest patt oleks ilma jääda maailma parimast peost ning siin on ka parim paik koidu ja eha kohtumisest osa saada”.

Kelvingi jaanituli 22. juunil kell 19

Kelvingi küla jaanituli toimub Kelvingi külaplatsil 22.06 ja tegevused lastele algavad juba kell 17.30. Lastele on plaanitud erinevad mängud ja võistlused ning huvilised saavad sõita ka poniga.

Ametlik pidu algab kell 19 ning pidu kestab kuni südaööni.

Peole on oodatud muidugi oma küla inimesed kui ka sõbrad väljaspool küla. Plaanis on erinevad võistlused ja mängud nagu kotijooks, köievedu ja teised traditsioonilised tegevused. Muusikat teeb Compact, kuhu kuuluvad Olev Mäe ja Roomet Feigenbaum. Bänd mängib muusikat, mis sobib igale maitsele ja lood on enamasti armsas eesti keeles. Muusikutel on kaasas ka teistmoodi pille, nagu Hawaii kitarr ja dobro, mida publikule tutvustatakse. Olev Mägi lubas, et pillide tutvustus on nii meeleolukas kui ka pisut hariv. Bänd alustab umbes kell 20.

Külavanem Ants-Hembo Lindemann osaleb peol ka ise nii külalisena kui õhtujuhina.

Tammneeme jaanipidu 22. juunil kell 18-23

Tammneeme jaanipidu toimub Tammneeme ajaloolisel sadama-alal 22.06 algusega kell 18 ja lõpeb enne südaööd.

Peole on oodatud nii suured kui ka väikesed Tammneeme küla elanikud ja samuti külalised, kellel on kaasas hea tuju ja rõõmsameelsed sõbrad, et kõigil oleks tore pidu nautida. Külavanem Raivo Kaare tuletab meelde, et pidulised riietuksid vastavalt ilmale, sest pole olemas halba ilma vaid vale riietus.

Õhtujuhi Fred Rusanov juhtimisel tuleb meeldejääv ja meeleolukas pidu, kuna plaanis on aktiivne seltskonnategevus. Nimelt on kavas erinevad mängud nii suurtele kui väikestele, pidulisi toitlustab catering, ahvatlevad auhinnad, hea muusika ansamblilt “LIMIT” ja kell 20 süüdatakse ka jaanituli.

See on pidu, mida külavanem Raivo Kaare soovitab: “Kõigil saab lõbus olema!” Muidugi osaleb ta peol ka ise!

Viimsi jaanituli Viimsi Vabaõhumuuseumis 23. juunil kell 18

Viimsi Vabaõhumuuseum kutsub kõiki külalisi peole just jaanilaupäeval ehk 23.06. Pidu algab kell 18 ja lõpeb südaööl. Nagu rannarahvale kombeks on sel õhtul söögiks ja joogiks ainult parimad palad. Sel aastal pakuvad seda Burger Kitchen Tänavagurmee, Cafe Lyon, Paat ja Harmoonikum. Suurel külapeol esinevad ja tantsitavad rahvast rahvatantsijad ja -muusikud. Lavale astub Pisikeste Pillide Punt ja Regatt.

Tegevusi on ka lastele ja noortele. Nimelt avatud on lasteala. Külla tuleb kloun Kärst, ning pärast lõkke süütamist naerutavad lapsi Piip ja Tuut oma etendusega “Loomad”. Lasteala jääb avatuks kuni kella 21.30ni.

Suur jaanilõke süüdatakse maalilise vaatega merekaldal kell 20.00. Pidu juhib Tiia Paist. Tantsu, laulu ja tegevusi jagub terveks õhtuks. 

Püünsi jaanituli 23. juunil

Püünsis pannakse jaanituli põlema traditsiooniliselt 23.06 mere ääres Püünsi külaplatsil. Tegemist ei ole peoga, vaid kohalikule kogukonnale suunatud võimalusega lõkke ääres ühiselt aega veeta. Plaanitud eeskava puudub ja söök ja jook tuleb igal jaanipäevalisel ise kaasa võtta. Ka Püünsi külavanem Esta Järv plaanib koos perega lõkke äärde minna.

Rohuneeme jaanituli 23. juuni kell 20

Rohuneeme rannas, Jaanikiige platsil, Suur-Ringtee ääres.Mängud lastele ja suurtele. DJ Sulo Särkinen.

Prangli jaanituli 23. juunil kell 22

Prangli saarel toimub pidu 23.06 Ülesaare laululaval. Peo algus on koos tule süütamisega kell 22.00. Täpselt samal ajal alustab ka bänd Meremees ning pidu kestab seni, kuni on pidulisi- kas või hommikuni välja. 

Head ja paremat pakub pidulistele Prangli Valgemaja OÜ. Peole on oodatud kõik, kes laevapileti saavad (tuuleliinid.ee). Prangli Rahvamaja juhataja Carmen Ott võtab ka ise peost osa ning soovitab kohale tulla jalgsi. Piduliste turvalisuse eest vastutab Viking Security.