NUNNUMEETER Siin on väike valik Viimsi valla korraldatud lemmikute fotokonkursist, kes said enim hääli. Kõikide osalenutega võid aga tutvuda viimsiteataja.ee lehel.

Zulu.
Zulu.

Zulu on meil meeletu kaisuloom, tahab metsikult hellust saada ja on meie armas silmatera.

Meie meelistegevusteks on rattaga sõitmine ja ujumine (kuigi veel päris hästi ise ei oska ja kasutame spetsiaalset päästevesti). Ta võib kilomeetrite viisi ratta kõrval joosta või kõndida ja kui pärast koju jõuame, nõuab ta ikkagi, et läheksime mere äärde sulistama või mängiks palli. Väga meeldib Zulule veel meie maja taga metsasihtidel rändamas käia.

Zulu tegevustel saab silma peal hoida tema isiklikul Instagrami kontol (@MIZZ_ZULU). Elisabeth Rooväli

Kristel Toode lemmik Franky (98 likei). Foto erakogust
Kristel Toode lemmik Franky (98 likei). Foto erakogust

Alfie sündis 26.07.2018 Pärnus viiepojalisse kiisupesakonda. Kuna olin kaua kaalunud kassipoja adopteerimist, kuid polnud kindel, kas olen valmis, läksin esmalt kassipoegi vaatama.

Alfie oli kogu pesakonnast kõige suurem ja aktiivsem ning asus kohe oma vendade peal jõu- ja ilunumbreid näitama. Ühtlasi oli ta ka väga uudishimulik, lähenes julgelt ja võitis koheselt mu südame.

Alfie vastab „Ma olen ju koer, eks?“ isiksusetüübile. Ta naudib väga inimeste seltskonda ja kohaneb kiiresti uues keskkonnas – need omadused on Scottish Fold (šoti lontkõrv) tõule omased. Tema lemmikmänguks on asjade äratoomine ning tavaliselt avastan juba hommikul enda kõrvalt väikse mänguasja, mille pean talle kindlasti viskama, sest vastasel juhul saab ta pahaseks.

Alfie on väga jutukas kassipoeg – ta reageerib oma nimele väikse prääksuga ja jutustab pikalt ja laialt oma päevaseiklustest, kui ma pärast tööpäeva koju jõuan. Nii nagu me kõik, pole ka Alfie täiuslik. Vahepeal võib ta mängides hammustada ning talle meeldib mu sülearvutikaant kinni panna just siis, kui tähtis töö pooleli on, sest ta tahab ju tähelepanu.

Ma ole veendunud, et lemmiklooma tuleb valida mitte välimuse, vaid iseloomu järgi ja üksteise mõistmine (samamoodi nagu inimsuheteski) on pika ja õnneliku kooselu alustalaks. Alfie on alates esimesest päevast olnud mulle kui pereliige ja sobivamat lemmikut ei ole olemas.

Annabel Kasar

Aimi Käsiku lemmikud Ilze ja Sima❤️ (89 likei). Foto erakogust
Aimi Käsiku lemmikud Ilze ja Sima❤️ (89 likei). Foto erakogust

Kass Sima jõudis meie perre Kassiabi kaudu. Otsustasime lastega pakkuda kodu ja armastust ühele kodutule hingele. Sima on äärmiselt hella hingega ja lähedust otsiv kiisu. Ta on kiindunud võrdselt kõikidesse pereliikmetesse ja sellest kõneleb antud pilt väga ilmekalt.

Meie pere teine neljajalgne liige on Jack Russelli terjer Ilze – „aktiivsus kuubis“ võib tema kohta öelda. Ta pole mitte ainult ilus, vaid ka kiire ja osav. Ilze on kaheaastane koerapreili, tubli agility sportlane.

Ilze lemmik jalutuspaigaks on Randveres asuv RMK mets, kus tavaliselt käime jalutamas koos Ilze sõpradega.

Kui trennist ja jalutamisest väsinud, veedab Ilze aega just Sima kaisus. Ilzet ja Simat vaadates omandab ütlus „nagu kass ja koer“ hoopis teise tähenduse.

Aimi Käsik

Annabel Kasari lemmik Alfie. Foto erakogust
Annabel Kasari lemmik Alfie. Foto erakogust

Franky on 6-aastane chow chow tõugu koer, kes koos oma pererahvaga elab Haabneemes. Ta armastab rahu ja tasakaalukust ning on hästi iseseisev. Franky mäletab väga hästi kõiki käsklusi, mis talle on õpetatud, kuid täidab vaid neid, mida ise vajalikuks peab.

Franky keel on tõule omaselt sinine ja inimesed vahel küsivad, kas ta on mustikaid söönud. 

On talv või suvi, Franky kasukas on alati mõnusalt pehme ja kohev. 

Oma karvkatet hoiab ta hoolega, porilombist käib igal juhul kaarega mööda. Pererahva äraolekul tapeeti ei tiri ega mööblit ei lõhu, pigem eelistab seniks põõnata. Ta peab lugu heast toidust ja oskab seda vääriliselt hinnata.

Frankyle meeldib, kui temaga iga päev vähemalt paar kilomeetrit jalutatakse. Tema lemmikkohaks on Karulaugu terviserada, kus suvel saab mõnusalt suurte puude all teha puhkepause. Kui on rohkem aega, meeldib Frankyle ka kaugemaid paiku avastada nii Viimsi poolsaarel kui ka mujal Eestis. 

Ta armastab seltskonda, kuid talle ei meeldi esmakohtumised, kus teine osapool on liiga pealetükkiv, olgu selleks siis inimene või neljajalgne. Talle peab andma aega tutvumiseks. Urisema ta ei hakka, vaid libiseb pigem eest ära. 

Franky lemmikaastaaeg on vaieldamatult talv. Uskuge või mitte – kui väljas on -20, istub ta lumes ja naeratab! Suvi talle nii meelepärane ei ole. Kui ikka päike lagipähe paistab, läheb ta kiiresti ennast külmale kivipõrandale jahutama. 

Franky on selline väärikas mõmmik, ta on äärmiselt truu oma perele ning soovib, et teda austataks ja vastab ise samaga. Ta on meie perele parim sõber. Kristel Toode