Kuidas sai Sinust kui rahvusvahelist karjääri teinud lauljast pagarikoja perenaine?
Buxhöwden Pagar on tänaseks tegutsenud kolm aastat.
Kõik sündis tegelikult mõttest ja soovist küpsetada maitsvat ning tervislikku juuretise rukkileiba. Esialgu küpsetasin leiba kodus oma perele, siis juba sõpradele ning ühel hetkel kasvas värske leiva austajate ring nii suureks, et kodused tingimused muutusid kitsaks.
Leidsin armsa koha Tallinna külje all, Sauel, kuhu kolisin ringi oma leivaahjud ning teadmised, varajased hommikutunnid ning kire hea toidu vastu!
Esialgsest plaanist küpsetada leiba sai paari nädalaga erinevaid saiakesi, käsitööküpsiseid, kooke ning torte pakkuv pagarikoda, sest nõudlus tekkis lihtsalt pöörase kiirusega.
Nii sündis esimene pagarikoda-kohvik Sauele ning aasta hiljem teine kohvik-pagarikoda juba Nõmme turule.
Siis tõi elu väikesed erilised pöörded ning nautisin oma tütre, Elisabethi Emmy sündi ning kasvamist ja võtsin aastaks aja maha.
Ja täna oleme me Viimsis avamas kolmandat pagarikoda-kohvikut.

Miks?
Sest Viimsi on alati olnud üks minu unistuste koht, kuhu kohvik luua.
Olen pea aasta jagu hoidnud silma peal erinevatel vabadel pindadel ja nii kui nägin Ranna tee 5 kuulutust, jättis süda löögi vahele – teadsin, et see on meie koht!

Mis on Sinu kohviku/pagarikoja number üks hitt-toode?
Minu pagarikojas valmib kõik kohapeal.
Pagarid tulevad varavalges tööle, klopivad lahti vabakäigu kanade munad, lisavad piima, taluvõi, jahud ning panevad taignad käima – just siin, Viimsis. Meie tooted sisaldavad rafineerimata Demerara pruuni suhkrut ning Himaalaja roosat soola. Meil ei ole ühtegi külmutatud toodet, mitte ühtegi säilitusainet, lõhnaainet, värvainet. Me teeme PÄRIS saiakesi, kooke, küpsiseid – nii, nagu neid on tehtud aastakümneid tagasi.
Kuna sortiment on lai – leivad, saiad, magusad saiakesed ja soolased pirukad, koogid ja tordid, käsitööküpsised, keeksid, õhikud –, siis igal tootegrupil on omad lemmikud välja kujunenud.
Meie kaneelikeerud ning kardemonipalmikud on vist juba üle linna tuntud. Meie lihapirukas on rohkelt liha, 4 tundi ahjus haudunud, parimast toorainest valminud.
Kondiitrite valikus on klassikaline Napoleoni kook, Pavlova koogid oma tuntud headuses. Šokolaadi-toorjuustu brownied, hooajalised rabarberi toscad, šokolaadi mousse, mango maius, maasikakoogid.
Juurestise rukkitäistera seemneleib ja päikesekuivatatud tomatitega  juuretise sepik ning juuretise kodusai, mille sees needsamad vabakäigu kanade munad, piim ja taluvõi – maitseb nii, nagu vanaema kunagi saia tegi.
Tegelikult on igale tootele omad inimesed, kes soovivad nad koju viia, ning see tekitab tõeliselt hea tunde.

Viimsi kohvik on Sinu kohvikuteäri ketis juba kolmas Saue ja Nõmme kõrval – milline Su suur plaan on?
Minu kõige suurem plaan on minu elu ja minu lähedaste elu. Selle elu sisse kuulub muuhulgas Neeruti mõis Buxhöwdeni taastamine, Eesti ühe kauneima juugendmõisa elule tagasitoomine.
Minu pagarikoda kannab Buxhöwdeni nime. See on väärikas, kauakestev, traditsioone hoidev nimi. Lisaks aastasadade pikkusele ajaloole, meie pere eluaegne armastus ja kirg, mis peegeldub meie pagarikoja toodetele.
Buxhöwden pagar on minu jaoks kvaliteet ja armastus. Kvaliteetne tooraine, parimad koostisosad. Käsitöö, kirg ja armastus selle vastu, mida teeme.

Palju Sul endal jääb aega köögis toimetada?
Olen oma pagarikoja ja tootmisega ikka igapäevaselt seotud, lihtsalt väikese lapse kõrvalt teen osasid asju distantsilt.

Sa otsid ka töötajaid. Räägi nüüd ära, miks peaks just Sinu pagarikotta tööle tulema ja kes on need inimesed, keda Sa otsid?
Sest meil on pagaripere, kus kõiki koheldakse pereliikmetena.
Ma leian, et austus oma inimeste suhtes – nii positiivsetel hetkedel kui ka raskematel aegadel – on väärtus, mida peab hoidma.

Fännid teavad ja mäletavad Sind ikka veel lauljana. Kumbi fänne Sul tänaseks rohkem on – neid, kes on tulnud läbi muusika, või neid, kes läbi Su küpsetiste on tekkinud?
Kuna muusika on mind saatnud kogu elu ning aeg, mil lauljana publikut võitsin, on tunduvalt pikem, siis vast neid fänne on ikka rohkem. Samas annan endast kõik, et minu pagarikoja küpsetised oleksid maitsvad ja kvaliteetsed ning võidaksid palju südameid.

Köögis ikka laulad ka?
Aga loomulikult! Ja mitte ainult köögis 🙂 Vaid ka duši all, autoroolis, jalutades, magama minnes – sest kui Sul on aastane laps, kes jumaldab muusikat, siis saadab laul tõesti meie kodus pea igat tegevust.