Viimsi populaarseima Haabneeme ranna ning legendaarse rannabaari peremees on sellel aastal viimsikate seas populaarne Burger Kitchen.

Rannabaaril on ka oma Facebooki-leht!

Burger Kitchen Rannabaar avatakse 01. juunil koos rannahooajaga. „Kes veel ei teadnud siis Burger Kitchen Tänavagurmee on juba kahekordne (2017 ja 2018) „Hõbelusika“ võitja Silverpooni gastronoomiakonkursil, ütleb Viimsi Teatajale rannabaaris toitlustusõiguse enampakkumisel võitnud Toidumaania OÜ esindaja ja rannabaari omanik Dan Nurmik.

„Usun, et nii mõnegi tuntud ja meeldejääva maitse toome sellel aastal ka Haabneeme randa,“ ütleb ta.

Vaade Burger Kitchen rannabarile Haabneemes. Foto: Burger Kitchen / Dan Nurmik
Suvepäevad saavad siin mõnusad olema. Foto: Burger Kitchen / Dan Nurmik

Haabneeme rannas lubab ta pakkuma hakata loomulikult käsitööburgereid – mõned populaarsed Burger Kitchen Tänavagurmee burgerid, nagu näiteks krõbekana burger jalopenoga või ilma.

Menüüsse võetakse ka hot dog. „Nii nagu vanasti Haabneeme rannas,“ muigab Nurmik. Kõhtu saab rannabaaris täita ka käsitööfriikartulite ning bataadifriikadega. „Saime just võidust teada, nii et töötame hetkel hoolega suvemenüü kallal, aga kindlasti lisame ka mitmeid erinevaid suupisteid ning tervislikke salateid valikusse.“

Kes rannaliival lõunaks või õhtuks suurt kõhutäit ei otsi, saab suvisest rannabaarist ka värskeid hooajalisi puuvilju, jäätis, smuutisid ning jäätisekokteile. „Oleme käed löönud juba ka LUMI käsitööjäätiste tootjaga, kes oma parimad maitsed rannabaari müügile toob,“ kinnitab Nurmik. „Tahame teha rannabaari rannarahvale, et saaks tulla plätuga ja plätuta. Naudime koos päikeselisi rannapäevi ning naudime õhtuseid päikeseloojanguid mõnusa veini- ja kokteiliga.“

KOMMENTAAR

Toidumaania täitis kõik enampakkumise tingimused

Haabneeme rannas aadressil Kesk tee 20 asuvale rannakohviku müügiplatsile rentniku leidmiseks kuulutas Viimsi vallavalitsus välja enampakkumise oma korraldusega 26. veebruaril. Kasutusse antav ala on suurusega 500 ruutmeetrit ja müügiplatsil asub ühtlasi ka Haabneeme rannakohviku hoone.

Renditasu alghinnaks oli kehtestatud 250 eurot kalendrikuus. Vallavalitsuse enampakkumise komisjonile esitati tähtajaks kaks pakkumist. Toidumaania OÜ pakkumiseks oli 2050 eurot kuus ja Kokteil Grupp OÜ pakkus 300 eurot kuus.

Mõlemad pakkujad vastavad pakkujatele esitatavatele nõuetele, omavad kogemust toitlustusteenuse valdkonnas üle kuue aasta, on maksuvõimelised ja täitnud kõik kohustused riiklike ja Viimsi valla kohalike maksude osas.

Viimsi Vallavalitsus otsustas 16. aprilli istungil tunnistada Haabneeme rannas asuvatele müügiplatsidele rentnike leidmiseks kirjaliku enampakkumise parimaks Toidumaania OÜ, kuna nimetatud pakkumine on antud kõrgeima tasuga.

Ettevõttega sõlmitakse leping vastavalt rendikonkursi tingimustele ja esitatud pakkumisele.

Alar Mik, Viimsi Vallavalitsuse ehitus- ja kommunaalosakonna juhataja