Lastele pakkusid suurt rõõmu batuut, vägev teadusshow ning OKOBaby tegelustuba pere kõige väiksematele liikmetele. Jalad panid tööle sportlikud võistlusmängud ning suu tegi magusaks jäätis. Fotod: Anne-Mari Visnapuu

Mehed võis aga leida Makita tööriistatelgi juurest, kus huvilised said end proovile panna saagimisvõistlusel. Ka eelmisel aastal väga populaarseks osutunud puidutöö nurgakeses, said kõik soovijad sel aastal kätt proovida lillekastide valmistamises.

Kõht juba külapäeval tühjaks ei jäänud, sest maitsenaudingute eest hoolitsesid UQ BBQ & GRILL ning Tuudy jäätisekohvik. Maitsta sai vinget tänavatoitu, kooki, jäätist, sõõrikuid ja liha.

Külapäeva laadaosast võis leida põnevat kodumaist toidu- ja joogikraami, põllusaaduseid ning taimi. Maitsemeeli rõõmustasid Kolli talu, Siidrimaja, Intsu Kodune lepasuitsuliha, Kalevimesi, Tontoli Marjatalu ja imelise taimevalikuga Helga Taimeaed.

Vahvad hetked ja emotsioonid jäädvustas FotoStopi fotoboks! 

Enne külapäeva postitati Metsakasti Facebooki lehele ka üleskutse külarahvale. Nimelt paluti rahval valmistada küpsisetorte. Esimest korda tehti Viimsi pikim küpsisetort eelmise aasta Metsakasti külapäeval ning toona sai tordi pikkuseks 4,5 meetrit. 

Ürituse eestvedaja Kaia-Leena Pino rääkis, et eelmise aasta rekord jäi seekord küll purustamata ning sel aastal sai tordi pikkuseks 3 meetrit ja 21 sentimeetrit. Tort sai aga niivõrd maitsev, et kes piisavalt kiiresti ei reageerinud, pidi laualt vaid purukesi noolima. 

„Eks aasta pärast siis uus rekordiüritus. Seniks aga esitame väljakutse kõikidele teistele Viimsi küladele praegu kehtiv rekord, 4 meetrit ja 5 sentimeetrit, enne järgmist Metsakasti külapäeva purustada,“ esitas Pino väljakutse.

Rekordtordi valmistamise täpsemad juhtnöörid leiab Metsakasti küla Facebookist.