Suvi on ukse ees ning ilmad lähevad aina soojemaks. See meelitab inimesi kasutama liiklemisel viimaste aastatega populaarsust kogunud kergliikureid, sealhulgas elektritõukerattad. 

Elektritõukerattad on liiklemiseks mugavad ja mõnusad – saab liikuda värskes õhus ja jõuab kiiresti ühest kohast teise. Viimsis on ka palju kergliiklusteid, kus on sõitmiseks head tingimused. Elektritõukerattaga ohutuks liiklemiseks tuleb aga meeles pidada mitmeid ohutusnõudeid. 

Esiteks on oluline, et see liikumisvahend on mõeldud sõitmiseks ühele inimesele, kahekesi ühe elektritõukeratta peal sõita ei tohi.

Kuna tõukeratas liigub elektri jõul, võib selle kasutamine ilma varasema kogemuseta kujuneda ohtlikuks. Seega peaks enne pikemale sõidule minekut rahulikult turvalises kohas natukene harjutama, kuidas tasakaalus püsida, kuidas liikuma saada ja kuidas pidurdada. 

Elektritõukerattaga tohib liigelda üksnes selleks ettenähtud kohas, kas jalgrattateel, jalgteel või kõnniteel ning ei tohi takistada ega ohustada teisi samal teel olevaid inimesi. 

See sõiduviis on hea alternatiiv jalgrattal ning elektritõukerattaid kasutavad ka paljud noored, kuid tuleb meeles pidada, et alla 16-aastastel noortel on elektritõukerattaga sõites kohustus kanda kiivrit. 

Maksimaalne lubatud sõidukiirus on elektritõukerattaga sõites 25 km/h. 

Õnneks on Viimsi elektritõukeratturid ja tõukeratturid seni käitunud eeskujulikult. Kui eelmisel aastal juhtus Viimsis üks liiklusõnnetus, kus viga sai tõukerattal sõitnud 13-aastane poiss, kes toimetati haiglasse, siis tänavu õnnetusi juhtunud ei ole.

Kui sõidame turvaliselt, siis oleme kõik hoitud!