JUHTKIRI Mul on väike juubel. See on minu viies Viimsi Teataja. Kui ma aprillis Viimsi vallaperega liitusin, ega ma kohe ei uskunudki, et plaan, mis mul Viimsi Teataja muutmiseks oli, nii kiirelt teoks saab.

Selle viie numbri sisse on jäänud mitu suurt ja olulist verstaposti. Kõigepealt lehe uue sisulise ülesehituse ja disaini lahtimõtestamine ja väljatöötamine, kohe järgnes paralleelselt ka Viimsi sajandale juubelile pühendatud numbri koostamine, pauhti! tuli viiesajanda Viimsi Teataja kokkupanemine.

Viimsi Teataja 12/502 ilmunud 21. juunil 2019.
Viimsi Teataja 12/502 ilmunud 21. juunil 2019. Lae fail alla!

Tormiline algus, aga kolmkümmend aastat ilmunud Viimsi Teataja on täna kogukonnaleht, mis kõneleb vallaelust väärikamalt ja visuaalsemalt kui kunagi varem. Mitte et enne ei kõnelenud, aga mul on hea meel tõdeda, et uus sisu ja visuaalne vorm on teinud just seda, mida muutmise plaan ette ka nägi – käivitanud kogukonda, pannud viimsilasi kaasa mõtlema ja arutlema ning aidanud vallast väljaspoolgi inimestel Viimsit uue nurga alt märgata.

Need arutelud ei ole alati ülipositiivse alatooniga, sest inimestel on õigus erinevaid protsesse ja arenguid mõtestada ja peegeldada erinevalt, läbi oma vajaduste ja ootuste, nõudmiste ja lootuste.

Siiski, Viimsi Teataja on tänaseks leht, mis külmaks enam lugejat ei jäta, on siis vaja nutta või naerda, aga ükskõiksust lehe suunal pole. Inimesed kirjutavad, kommenteerivad, arutlevad ja, peatoimetajana on mul eriti hea meel, et ka oma mõtteid lugude vormis lehte saadavad.

Peatoimetaja kõige õudsem unenägu on see, kui pole ideid, millega töötada, või pole inimesi, kellel oleks, mida öelda. Ja kui pole materjali, mille hulgast valida, sest iga Viimsi Teataja lehenumber on unikaalne tervik – täpselt selline, nagu ta olema peab, ei parem ega halvem.

Iga lehenumber on peegel selles ajahetkes, kus ta sünnib ja ilmub, koos oma heade ja veadega.

Teeme nüüd lühikese hingetõmbamise pausi. Juulis ilmub veel kohvikutepäevale ja teistele südasuvistele Viimsi sündmustele keskendunud erileht. Tavapärase lehenumbriga oleme taas Sinu postkastis 16. augustil.

Ära ei tasu unustada sedagi, et muutuste ja arengute tuules on Viimsi Teataja digitaliseerinud aadressil www.viimsiteataja.ee ning toob ka läbi suve jooksvaid uudiseid huvitunud lugejani.

Aga see avalik pöördumine? No et see viis numbrit seni pole olnud üldsegi lihtne lullilöömine. Iga lehenumber on kui beebi, kelle heaolu nimel on tulnud nõuda ja võidelda, seletada ja põhjendada aga ma olen Viimsi kohta nii palju teada saanud ja juurde õppinud. Saage teie ka teada, õppige ka. Viimsi Teataja aitab.