2+2 kogukonnamõtet kaunisse kevadesse

Foto: Jane Saks
Foto: Jane Saks

Kevad on toonud kergemat olemist. Kevad on kaunis ja mõned päevad juba lausa suviselt soojad. Kevad on toonud inimeste suile naeratuse ja tegutsemisse indu. Seda võib märgata igal sammul, kahemeetrise vahega ringi liikudes ja terrassidel istudes.

Paljudel on õnnestunud kõige kriitilisemast kriisiajasttulla läbi üksteist toetades ja innustades, nii et suuremaid kahjusi või hädaolukorda ei ole tekkinud. Aga samas peame märkama jätkuvalt neid, keda toimunud pikk seisak alles nüüd puudutama hakkab, järellainetusena. Ärme lase end kõrgemal käivast päikesest ja suveootuse tuhinast liialt eksitada, mis puudutab kohalolemist oma kõige lähemas kogukonnas. Ka tänases lehes küsime küsimuse, et kuidas saad sina oma panuse anda.

Selge see, et igaüks hoolitseb enda ja oma pere käekäigu ning hakkamasaamise eest eelkõige, aga julgustan kohe päris tõsiselt mõtlema korra päevas sellelegi, et milline võiks olla üks väike heategu, mis mõeldud neile, kes veel kannatavad.

Minu eelmises lehes välja hüütud üleskutse enda kasulikest, põnevatest ja innustavatest tegudest rääkida ei toonud just kirjade tulva, mis pani mind mõtlema, et kas polegi midagi esile tuua. Või siis ollakse liialt tagasihoidlikud? Või kardetakse hoopis kogukonna kadedaid pilke ja hukkamõistu, et mida sa siin eputad?

Meie kaasautor Silja Oja leidis siiski kaks põnevat lugu ja loodan, et need on nüüd innustuseks ka teistele. Sinu lugu on jätkuvalt oodatud – saada see teele: teataja@viimsiteataja.ee.

Julgemad ehk planeerivad juba taas ka oma välisreise, kuigi liikumine rahvusvaheliste linnade vahel on jätkuvalt küsitav ja seotud paljude riskidega, lendude ootamatute tühistamiste ja karantiinidega. Aga ega siis kõik kevadesse ja varasuvesse planeeritud puhkused seetõttu ära jää. Siit tuleb minu teine üleskutse!

Viimsis puhates avastad Sa ka kindlasti uusi paiku, kauneid vaateid ja sisukaid hetki, mida
nautida ja jagada. Meie tänase kaaneloo juurde palusin aasta külaks valitud Metsakasti külaelanikel näidata oma küla läbi fotosilma.

Tahaksin väga juuninumbrites näidata veelgi rohkem seda päris õiget Viimsit viimsilaste silme läbi.
Olge julged oma kodukülas ringi vaatama, ringi käima ja neid hetki ka lehe vahendusel jagama.

Kogukond pani läbi esimese Viimsi häkatoni kirja ka mõned tõeliselt ägedad ideed, mida koos
teostada. Viska pilk peale!